Vakcinēšanas programmu stiprināšanai attīstības valstīs paredz 8,8 miljardus dolāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Laikā, kad pasaules lielie zāļu ražotāji turpina radīt "Covid-19 vakcīnu, starptautiskā sabiedrība sanākusi kopā, lai atbalstītu jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ apdraudētās imunizācijas un vakcinācijas programmas attīstības valstīs. Globālajai vakcīnu un imunizācijas aliansei GAVI apsolīti 8,8 miljardi ASV dolāru (7,8 miljardi eiro). Naudu plānots izmantot gan līdzšinējo programmu stiprināšanai, gan Covid-19 vakcīnu piegādei nabadzīgākajām valstīm, kad tās būs pieejamas. 

Starptautiska virtuālā konference, kurā piedalījās vairāk nekā 50 valstu līderi, kā arī vakcīnu izstrādē iesaistītie uzņēmēji un filantropi, šonedēļ tika sasaukta, lai atbalstītu vakcīnu un imunizācijas globālo aliansi jeb GAVI. Šajā organizācijā apvienoti sabiedriskā un privātā sektora spēki, lai palielinātu vakcinācijas apjomu attīstības valstīs.

Par organizācijai apsolītajiem 8,8 miljardiem ASV dolāru iecerēts vakcinēt aptuveni 300 miljonus bērnu visā pasaulē pret tādām bīstamām slimībām kā malārija un papilomas vīrusss. Nauda ir īpaši svarīga pašlaik, jo Covid-19 ierobežojumi negatīvi ietekmējuši līdzšinējās imunizācijas programmas, īpaši attīstības valstīs loģistikas un citu problēmu dēļ.

Vienlaikus finansējumu iecerēts izmantot, lai nākotnē iepirktu un piegādātu attīstības valstīm arī Covid-19 vakcīnas, kad tās būs pieejamas.

Sarkanais Krusts un Sarkanais Pusmēness norādījis, ka starptautiskā sabiedrība pašlaik ir morāli atbildīga, lai gaidītā Covid-19 vakcīna būtu brīvi pieejama arī nabadzīgākajās valstīs, kuras atkal riskē palikt pēdējās starptautiskajā sacensībā par ātrāku imunizācijas sākšanu pret jauno koronavīrusu.

ANO dati liecina, ka ik gadu attīstības valstīs jau tagad mirst pusotrs miljons cilvēku no slimībām, kuras var novērst ar vakcinēšanos.

Tāpēc starptautiskās organizācijas pašlaik bažījas par tā saukto vakcīnu nacionālismu – vairāki lielie zāļu ražotāji likuši noprast, ka vakcīnu pieejamība katrai valstij var būt atkarīga no to attīstīšanā ieguldītās investīciju summas. Turklāt līdzīga spriedze starp valstīm un piegādātājiem jau tika pieredzēta Covid-19 krīzes sākumā, kad valstis cīnījās par medicīnisko aizsarglīdzekļu rezervju piegādēm un cita citu vainoja pat pirātismā, novirzot vienai valstij paredzētās kravas uz savu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti