Vakcīna pret Covid-19 būs pieejama tikai pēc gada

Vakcīna pret Covid-19 būs pieejama un izmantojama tikai pēc gada. Šādu iespēju pieļauj Eiropas Medicīnas aģentūras speciālisti.  

Aģentūras paziņojumā norādīts, ka patlaban pasaulē jau sākti divu iespējamo vakcīnu klīniskie izmēģinājumi uz brīvprātīgajiem. Tomēr iegūto datu analīze, vakcīnas apstiprināšana un ražošanas process varētu ilgt vismaz gadu.  

Pasaules Veselības organizācijas speciālisti ir nedaudz pesimistiskāki un pieļauj iespēju, ka vakcīna varētu būt pieejama tikai pēc apmēram 18 mēnešiem. Tāpēc lielas pūles jāvelta arī medikamentu izstrādei. Līdz šim brīdim zinātniekiem un farmācijas kompānijām nav izdevies atrast efektīvu pretlīdzekli, un no Covid-19 pasaulē jau miruši vairāk nekā 42 tūkstoši cilvēku, bet ar to inficēti 858 tūkstoši personu.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti