Vairāki Brazīlijas štatu gubernatori aicina pieņemt ārvalstu palīdzību ugunsgrēku dzēšanai

Deviņu Brazīlijas štatu gubernatori mudinājuši prezidentu Žairu Bolsonaru pieņemt ārvalstu palīdzību cīņai pret Amazones lietusmežu ugunsgrēkiem.

Tiek ziņots, ka valdība varētu būt mainījusi savu pozīciju un varētu pieņemt atbalstu, ja vien tai būs kontrole pār to, kam nauda tiek tērēta.  

Vairāki Brazīlijas štatu gubernatori aicina pieņemt ārvalstu palīdzību ugunsgrēku dzēšanaiRihards Plūme

  Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru iepriekš noraidīja G7 valstu palīdzību cīņā ar Amazones lietusmeža ugunsgrēkiem. G7 līderi bija vienojušies palīdzēt cīņā ar ugunsgrēkiem, sniedzot 20 miljonu eiro lielu atbalstu, ko būtu paredzēts izmantot ugunsdzēsības lidmašīnām.

  Bolsonaru paziņoja, ka Francijas prezidentam Emanuelam Makronam būtu jāatvainojas par Brazīlijas prezidentam izteiktajiem apvainojumiem, pirms viņš pieņems G7 valstu palīdzību.

  Ugunsgrēkos visvairāk cietuši deviņi Brazīlijas štati, un Bolsonaru trešdien, 28.augustā, tikās ar šo štatu gubernatoriem. Pēc pušu sarunām valdība tomēr esot mainījusi savu nostāju.

  Raidsabiedrība BBC ziņo, ka valdība palīdzību pieņems, ja vien tai būs kontrole pār to, kam nauda tiek tērēta.

  Brazīlijā šogad izcēlies rekordliels ugunsgrēku skaits, pārsvarā Amazones reģionā, un to dzēšanā iesaistīta armija. Amazones lietusmežu ugunsgrēki izpelnījušies ievērību visā pasaulē un izraisījuši asu vārdu apmaiņu starp Francijas un Brazīlijas prezidentiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti