Dienas notikumu apskats

Privātmājā Ropažu novadā policija atrod ap 45 kilogramiem amfetamīna

Dienas notikumu apskats

NATO cer uz aktīvāku dialogu ar Krieviju

Vairākās valstīs «Apple» iesūdz tiesā par telefonu ātrdarbības samazināšanu

Vairākās valstīs «Apple» iesūdz tiesā par telefonu ātrdarbības samazināšanu

Pēc tam, kad ASV tehnoloģiju gigants „Apple” atzinis, ka palēnina vecāko viedtālruņu darbību, pret uzņēmumu daudzviet uzsāktas jaunas tiesvedības. Tajās tiek pārmests, ka “Apple” nav informējis lietotājus par telefona veiktspējas samazināšanu, lai paildzinātu baterijas darbības laiku.

Eksperti un kritiķi pārmetuši “Apple” arī to, ka tas tiek darīts, lai piespiestu klientus iegādāties jaunākus “iPhone” modeļus. Pēdējā nedēļā tiesvedības uzsāktas Savienotajās Valstīs, Izraēlā, Francijā un citviet pasaulē.  

Pagājušajā nedēļā kompānija „Apple” atzina, ka, izmantojot programmas atjauninājumus, tā kopš pērnā gada ir palēninājusi vecāku mobilo telefonu darbību, lai paildzinātu iekārtas baterijas darbības laiku.

Gan “Apple” kritiķiem, gan lietotājiem šādas aizdomas jau bijušas, ka ar katru jauno atjauninājumu mobilā ierīce kļūs lēnāka, un tika uzskatīts, ka “Apple” to dara, lai piespiestu klientus nopirkt jaunākos viedtālruņu modeļus.

Taču “Apple” savā paziņojumā uzsvēra, ka ierīču darbību palēnināja ar mērķi novērst enerģijas pārrāvumus, kas rodas, litija jona baterijai nolietojoties, atrodoties aukstumā vai samazinoties tās veiktspējai.

Savukārt ar šo programmu, kas tiek izmantota kopš pagājušā gada, sākot ar mobilo ierīci “iPhone 6” un tās jaunākajiem modeļiem, tiek automātiski samazināta telefona veiktspēja, lai paildzinātu baterijas darbības ilgumu, kā arī lai novērstu telefona pārkaršanu. Kompānija arī turpmāk sola īstenot šādu praksi.

Tiesa gan, eksperti uzskata, ka ASV tehnoloģiju gigantam vispirms vajadzēja informēt mobilās ierīces lietotājus, ka saistībā ar baterijas veiktspējas samazināšanos kompānija “Apple” samazina arī viedtālruņa darbības ātrumu. Tāpat “Apple” vajadzēja informēt klientus, ka mobilās ierīces veiktspēja tiek samazināta.

Lietotājs, pērkot telefonu, samaksājis par konkrētu telefona jaudu, un ASV tehnoloģiju gigants nedrīkst neinformēt lietotāju par izmaiņām telefona veiktspējā.

Tikmēr vienā no prasībām tiesā, kas iesniegta ceturtdien Sanfrancisko, norādīts, ka aiz baterijas „lielās noslodzes, ko rada procesora darbība un kuras pārslodzi var novērst tikai ar “Apple” atjauninājumu” ir defekts. Saskaņā ar šo prasību „tā vietā, lai novērstu baterijas defektu un nodrošinātu bezmaksas akumulatora nomaiņu visiem ietekmētajiem “iPhone” modeļiem, “Apple” šo defektu mēģina slēpt ar citu defektu”.

Līdzīga prasība tiesā iesniegta arī Francijā, tiesa gan, tur patērētāju aizsardzības grupa vairāk uzmanību pievērsusi tam, ka kompānija “Apple”, padarot ierīces lēnākas, cenšas sekmēt savas produkcijas pārdošanas apjomus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti