Vairākas Eiropas valstis apspriež ar ASV militāru intervenci Lībijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Itālija kopā ar Rietumu sabiedrotajām valstīm apsver iespēju atkārtotai militārai intervencei Lībijā, lai stabilizētu šo pilsoņu kara pārņemto Ziemeļāfrikas valsti. To atzinusi Itālijas aizsardzības ministre Roberta Pinoti. 

Viņa skaidroja, ka sarunās piedalās ASV, Lielbritānija un Francija, lai izvairītos no nesaskaņotas rīcības, kas pagātnē nav devusi rezultātu.

Arī Pentagons apstiprina, ka pašlaik tiek izskatītas iespējas, kā apkarot tā sauktās “Islāma valsts” jeb “Daīš” izplatību ne vien Sīrijā un Irākā, bet arī Lībijā. Pastāv bažas, ka “Daīš” veiksmīgi izmanto pilsoņu karu starp divām galvenajām Lībijas politiskajām un militārajām aliansēm, lai pārņemtu arvien lielākas teritorijas Lībijā.

Rietumvalstis Lībijā varētu veikt gaisa uzlidojumus un ierobežotas speciālo uzdevumu vienību misijas, taču pagaidām par to notiek tikai diskusijas.

Šīs ziņas izskan laikā, kad Lībijas karojošās puses noraidījušas ar ANO līdzdalību izstrādātu piedāvājumu izveidot kopēju nacionālās vienotības valdību. Starptautiski atzītā Lībijas valdība patlaban atrodas trimdā Tubrukas pilsētā Vidusjūras piekrastē. Savukārt islāmistu vadītā koalīcija kontrolē galvaspilsētu Tripoli un plašas teritorijas valsts iekšienē.

Jau ziņots, ka Vašingtona gatavojas atvērt jaunu frontes līniju pret teroristisko grupējumu „Islāma valsts” jeb “Daīš” Lībijā. ASV plānojot gaisa uzlidojumus, un militārā vadība gatavojoties izšķirošam solim. Lībijā, kā medijiem norādījuši amerikāņu militāristi, varētu būt aktīvi vismaz 3000 “Daīš” kaujinieku.

ASV ir lūgušas arī NATO palīdzēt ar novērošanas lidmašīnām starptautiskās koalīcijas uzlidojumiem džihādistu grupējumam "Daīš” pozīcijām. NATO dalībvalstis, saskaņā ar alianses pārstāvju sacīto, šo lūgumu izskata.

NATO kā organizācija līdz šim bija atteikusies iesaistīties Sīrijā, kur ASV vadītā koalīcija bombardē džihādistu pozīcijas, pamatojot to ar bažām, ka šāds solis varētu kaitēt miera sarunām.

Pastiprinoties uzlidojumiem, no Lībijas varētu pieaugt arī bēgļu plūsma, kas vērojama, piemēram, pēc intensīvās bombardēšanas Sīrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti