Vairākas aviokompānijas pārtrauc lidojumus uz Ķīnu vīrusa dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lielbritānijas nacionālā aviokompānija “British Airways” pārtraukusi visus avioreisus uz kontinentālo Ķīnu, lai pasargātos no iespējamas bīstamā vīrusa izplatības. Vairākus reisus atcēlušas arī lielākās ASV un Kanādas lidsabiedrības. Izteikti arī brīdinājumi neceļot uz kontinentālo Ķīnu, ja vien tas nav nepieciešams.  

Arī “Finnair” pārtrauca regulārus lidojumus uz Ķīnu līdz marta beigām.  Vēlāk par tādu lēmumu paziņoja Vācijas lidsabiedrība “Lufthansa”.

Ķīnā reģistrēto inficēto skaits pieaudzis līdz gandrīz sešiem tūkstošiem cilvēku, trešdien paziņoja Ķīnas varasiestādes. Tas pārsniedzis 2000. gadu sākumā SARS epidēmijā kontinentālajā Ķīnā inficēto skaitu. Bet mirušo skaits pieaudzis līdz 132 – par 26 vairāk nekā dienu iepriekš.

Vairākas aviokompānijas pārtrauc lidojumus uz Ķīnu vīrusa dēļ
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

Vīruss lielākus draudus joprojām rada vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem jau ir kādas saslimšanas, norādīja Ķīnas Slimību kontroles un novēršanas centra direktora vietnieks Fengs Dzidzjans.

„Sekojot līdzi epidēmijas attīstībai, mēs esam konstatējuši arī gadījumus, kad ar vīrusu inficējušies bērni un zīdaiņi. Tomēr viņu klīniskie simptomi ir salīdzinoši vieglāki. Nopietnie gadījumi joprojām pārsvarā skar pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēkus,” informēja Dzidzjans.

Virkne valstu nolēmušas repatriēt savus pilsoņus. Pēc atgriešanās no Ķīnas cilvēkus plānots ievietot divu nedēļu karantīnā.

Piemēram, Lielbritānijā no Uhaņas atgriezīsies vismaz 200 cilvēku. Austrālija plāno karantīnā ievietot vismaz 600 valsts pilsoņus. Divas nedēļas no Ķīnas ieceļojušajiem, visticamāk, būs jāpavada Ziemassvētku salā, kas atrodas aptuveni divu tūkstošu kilometru attālumā no Austrālija kontinenta.

Japāna un ASV trešdien kļuva par pirmajām valstīm, kas īpaši norīkotos lidmašīnu reisos no jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojuma epicentra, 11 miljonu cilvēku Uhaņas evakuēja savus valstspiederīgos.

Savienotās Valstis evakuēja 200 savus pilsoņus, vairums no kuriem - valdības darbinieki. Pirms izlidošanas viņus pārbaudīja turpat Ķīnā un pastiprināti uzraudzīs pēc atgriešanās ASV.

Trešdien no Uhaņas dzimtenē atgriezās arī vairāk nekā 200 Japānas pilsoņi. Vēlmi atgriezties Japānā izteikuši vēl aptuveni 650 cilvēku. Valdība norādīja, ka plāno jaunus čarterreisus. Trešdien ar īpašo reisu dzimtenē atgriezās arī Uhaņā dzīvojošais japāņu uzņēmējs Taeko Aojama.

“Esmu tiešām atvieglots, ka šajā čarterreisā esmu atgriezies dzimtenē. Kamēr bijām tur, situācija bija satraucoša un mainījās ļoti strauji. Ierobežojumi attiecībā uz preču apriti un transporta pārvietošanos bija ārkārtīgi stingri, un mums vairs nebija iespējams turpināt savu darbu,” stāstīja Aojama.

Savu pilsoņu evakuācijas organizē arī Eiropas valstis. Lielbritānija organizē lidojumu no Uhaņas aptuveni 200 pilsoņiem. Pēc atgriešanās viņus ievietos karantīnā uz divām nedēļām.   Līdzīgi plāni arī Francijai, Itālijai, Turcijai un Filipīnām.

Paredzēts, ka Francija cilvēkus evakuēs divās lidmašīnas, un tajās repatriēs ne tikai Francijas, bet arī vairāk nekā 100 cilvēkus no citām Eiropas Savienības valstīm.

Vīruss prasījis jau 130 cilvēku dzīvības un saslimšana konstatēta vismaz 16 valstīs. Ķīnā vairāk nekā desmit pilsētas ir pilnībā izolētas, ieskaitot Uhaņu, no kurienes koronavīruss izcēlies.  

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Reģistrēto inficēto skaits turpina pieaugt. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā.

Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti