Vairāk nekā 80 miljonāri nākuši klajā ar aicinājumu paaugstināt nodokļus bagātajiem

Vairāk nekā 80 miljonāri pirmdien, 13. jūlijā, atklātā vēstulē aicinājuši valdības visā pasaulē piemērot bagātniekiem lielākus nodokļus, lai palīdzētu finansēt ekonomikas atveseļošanu no krīzes, ko radījusi jaunā koronavīrusa pandēmija. Cīnoties ar pandēmiju un tās sekām ekonomikā, vairākas valstis jau ir ierosinājušas ideju palielināt nodokļus.

Miljonāri vēstulē pauduši viedokli, ka viņiem būtu nekavējoties, pamatīgi un uz ilgu laiku jāpiemēro augstāki nodokļi.

Vēstules parakstītāju vidū ir uzņēmējs Džerijs Grīnfīlds, režisori Ričards Kērtiss un Abigeila Disneja.

Vēstulē teikts, ka miljonāri nav tie, kas rūpējas par slimajiem intensīvās aprūpes nodaļās. Miljonāri nav tie, kas vada ātrās palīdzības mašīnas, un nav tie, kas piepilda pārtikas veikalu plauktus un piegādā pārtiku. Bet miljonāriem ir daudz naudas, kas tagad ir izmisīgi nepieciešama un būs nepieciešama turpmākajos gados, atkopjoties no šīs krīzes.

Vēstulē norādīts:

Laikā, kad Covid-19 pārņem pasauli, miljonāriem var būt būtiska loma pasaules dziedināšanā. Nē, mēs neesam tie, kuri  rūpējas par slimniekiem intensīvās terapijas nodaļās. Mēs nevadām ātrā palīdzības automašīnas, kas ved sasirgušos uz slimnīcām. Mēs nepapildinām pārtikas preču veikalu plauktus vai nepiegādājam pārtikas produktus kādam līdz durvīm. Bet mums ir nauda, mums tās ir daudz. Nauda, kas ļoti nepieciešama tagad un kuru vajadzēs vēl turpmākajos gados, kamēr pasaule atlabs no šīs krīzes.

Vairāk nekā 80 miljonāri nākuši klajā ar aicinājumu paaugstināt nodokļus bagātajiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Miljonāru vēstule ar aicinājumu paaugstināt nodokļus tapusi, sadarbojoties ar tādām organizācijām kā “Oxfam”, “Tax Justice UK” un “Patriotic Millionaires”.

Cīnoties ar pandēmiju un tās sekām ekonomikā, vairākas valstis jau ir ierosinājušas ideju palielināt nodokļus. Spānijas premjerministrs Pedro Sančess šomēnes lika noprast, ka valdība varētu piemērot augstākus nodokļus, un arī Krievija gatavojas palielināt nodokļus cilvēkiem ar augstiem ienākumiem. Saūda Arābija jau ir palielinājusi tirdzniecības nodokli, lai kompensētu vīrusa sekas un naftas cenu krišanos.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti