Vainstainam draud arests; seksa skandāls vēršas plašumā

Ņujorkas izmeklētāji gatavojas iespējamam Holivudas producenta Hārvija Vainstaina arestam. Tiek ziņots, ka pret viņu ir izvirzītas pamatotas apsūdzības Brodvejas aktrises izvarošanā. Tikmēr citur pasaulē turpinās tā dēvētais "Vainstaina efekts", proti, cilvēki ziņo par arvien jauniem uzmākšanās un nepiedienīgas uzvedības gadījumiem. Tādēļ Lielbritānijas premjere Terēza Meja ir nākusi klajā ar jaunu ētikas kodeksu saviem partijas biedriem.

Vainstainam draud arests; seksa skandāls vēršas plašumāArtjoms Konohovs

  Skandāls ap daudzskaitlīgiem Holivudas producenta Harvija Vainstaina uzmākšanās gadījumiem turpina vērsties plašumā. Ņujorkas policijā ir vērsusies pazīstama Brodvejas aktrise Paza de la Huerta. Aktrise apgalvo, ka Vainstains 2010. gadā viņu esot divas reizes izvarojis.

  Ņujorkas galvenais izmeklētājs Roberts Bojss apstiprināja žurnālistiem, ka aktrises apgalvojumi policistiem šķiet ticami, jo viņa esot spējusi detaļās izklāstīt katru notikušā minūti. Aktrise sacījusi, ka pirmā izvarošana notikusi kādā vakarā, kad Vainstains ir piedāvājis viņu aizvest mājās pēc ballītes. Tad viņš uzstājis, ka grib iedzert viņas dzīvoklī un, iekļūstot tajā, meties aktrisei virsū. Otrais gadījums noticis divus mēnešus vēlāk, 2010. gada decembrī. Toreiz Vainstains esot izmantojis gadījumu, kad De la Huerta bija pārāk iedzērusi un nevarēja atteikt.

  Ņujorkas policija šobrīd vāc pierādījumus notikušajam. Izmeklētājs Bojss sacīja, ka, ja izvarošana būtu notikusi tikko, policija uzreiz aizturētu varmāku.

  Tomēr, tā kā te runa ir par septiņus gadus veciem notikumiem, tad arests uzreiz nav iespējams. Turklāt Vainstains šobrīd neatrodas Ņujorkā, tādēļ aresta orderis būtu jāapstiprina tiesai.

  Kā zināms, šī Brodvejas aktrise nebūt nav vienīgā, kas publiski ir izteikusies par Vainstaina uzmākšanos. Vairāki desmiti sieviešu ir stāstījuši par līdzīgiem gadījumiem. Viņu vidū, piemēram, arī pazīstamā aktrise Gvineta Paltrova. Savukārt Vainstains noliedz, ka jebkad būtu piespiedis sievieti nodarboties ar seksu pret viņas gribu.

  Atklāsmes par šī Holivudas producenta uzvedību ir aizsākuši veselu lavīnu ar paziņojumiem par uzmākšanos un nepiedienīgu uzvedību dažādās pasaules malās. 

  Tostarp no amata nedēļas vidū bija spiests atkāpties Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons. Politiķis atzina, ka viņa uzvedība ne vienmēr ir bijusi priekšzīmīga. Tomēr viņš nebūt nav vienīgais. Aizdomas krīt arī uz vairākiem citiem Lielbritānijas parlamenta politiķiem.

  Tādēļ premjere Terēza Meja piektdien ir nākusi klajā ar jaunu ētikas kodeksu. Tas attieksies gan uz Konservatīvās partijas parlamenta deputātiem, gan uz valdības ministriem un pašvaldību pārstāvjiem. Meja arī uzskata, ka ir nepieciešams izveidot vienotu palīdzības līniju, kur upuri uzreiz var vērsties ar savām sūdzībām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti