Vadošie britu Konservatīvās partijas līdera amata kandidāti nepiedalīsies TV debatēs

Svētdien britu televīzijas kanālā “Channel 4” notiks pirmās Konservatīvas partijas līdera amata pretendentu televīzijas debates. No sākotnēji 10 izvirzītajiem pretendentiem cīņu turpina vairs tikai seši. Taču nav zināms, vai visi piedalīsies debatēs, jo to ir atteikušies darīt divi vadošie kandidāti.

Vadošie britu Konservatīvās partijas līdera amata kandidāti nepiedalīsies TV debatēsUģis Lībietis

  Pēc pagājušajā ceturtdienā notikušās pirmās balsošanas kārtas uz nākamā Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera posteni pretendē seši kandidāti. Trīs pretendenti - Estere Makveja, Marks Hārpers un Andrea Ledsoma - pirmajā balsošanas kārtā neieguva cīņas turpināšanai nepieciešamās 17 balsis, savukārt Mets Henkoks atsauca savu kandidatūru vien nepilnu dienu vēlāk.

  Kā paziņojis “Channel 4” programmu direktors Īens Kacs, nākamo britu premjerministru izvēlēsies 313 parlamentārieši un 120 tūkstoši Konservatīvās partijas biedru, jeb tikai aptuveni 0,2% no visiem Lielbritānijas iedzīvotājiem. Tieši tāpēc ir nepieciešams pretendentus iztaujāt plašākas publikas priekšā. Jau tagad tiek prognozēts, ka debates varētu likties nepilnīgas, jo tajās ir atteicies piedalīties par favorītu uzskatītais bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons, savukārt ārlietu ministrs Džeremijs Hants ir solījis piedalīties tikai tad, ja to izlems darīt Džonsons.

  Televīzijas sabiedrība "SKY NEWS" plāno rīkot arī divu pēdējo kandidātu debates.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti