Vācijas veselības ministrs: Eiropā ārstu migrāciju varētu apturēt ar likumu

Eiropas Savienībā vajadzētu izvērtēt nepieciešamību ieviest regulējumu, lai dalībvalstis pārtrauktu viena no otras pārvilināt ārstus un citus speciālistus, par Vācijas veselības ministra Jensa Špāna teikto svētdien vēstīja aģentūra "Reuters".

Iepriekš uz Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvētās Kristīgo demokrātu savienības vadītāja amatu tēmējušais Špāns sacīja, ka ārstu pārcelšanās uz kādu citu valsti izraisa ķēdes reakciju. Špāns ir neapmierināts ar situāciju, ka Vācijas ārsti labprāt pārceļas strādāt Šveicē.

"Es viņus [ārstus] saprotu, Šveice ir skaista valsts," Špānu citēja Šveices avīze "Blick am Sonntag". "Bet ir skaidrs, ka Vācijā šādu profesionāļu trūkst. Un tad Polijas ārsti strādā mūsu valstī un iztrūkums ir viņiem Polijā. Tas nevar būt pareizi. Tādēļ jādomā, vai mums Eiropas Savienībā vajadzētu ieviest jaunus regulējumus par noteiktu profesiju cilvēku pārvilināšanu, tajā pašā laikā fundamentāli neapšaubot pārvietošanās brīvību Eiropā."

Par piemēru Eiropa varētu ņemt Pasaules Veselības organizācijā lietotas vienošanās, teica Špāns. Viņš neprecizēja, kādas varētu būt šādas vienošanās un kā tās pielietot Eiropas Savienībā. 

Špāns gan neuzskata, ka, piemēram, Vācija varētu prasīt samaksu no Šveices par savu ārstu mācībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti