Vācijas TV: EDSO misijas Donbasā dokumenti nonākuši Krievijas izlūku rīcībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vācijas televīzijas kanāls ARD, balstoties uz savu pētījumu, pavēstīja, ka speciālās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas  (EDSO) Austrumukrainas monitoringa misijas iekšējie dokumenti ir nonākuši Krievijas Federālā drošības biroja rīcībā, vēsta “Deutsche Welle” krievu dienests.

Vācijas TV kanāls vēstīja, ka tā rīcībā nonāca datu nesēja kopija, kas iepriekš nonāca arī Krievijas specdienestu rīcībā. Saskaņā ar ARD informāciju, Krievijas Federālais drošības birojs ieguva ziņas par misijas iekšējām atskaitēm, misijas vadītāja vietnieka Aleksandra Huga saraksti un detalizētu EDSO objektu plānu.  

Informācija, kuru varēja saņemt Krievijas izlūkdienests, saturēja ziņas arī par misijas darbiniekiem, viņu raksturiem, paradumiem, par to, kādas sievietes viņiem patīk, kāds ir viņu finansiālais stāvoklis, vēstīja ARD.  

Pēc ARD vērtējuma, dokumentus Federālajam drošības dienestam varēja nodot viens no misijas darbiniekiem.

Hugs TV kanālam paziņojis, ka misijā centīsies tikt skaidrībā par iespējamo informācijas noplūdi.

“Mēs nopietni uztveram šo situāciju. Taču mums nepieciešamas detalizētākas ziņas, lai pārbaudītu šo notikumu un nepieciešamības gadījumā spertu attiecīgus soļus,” norādījis Hugs.

KONTEKSTS: 

Pēc neatzītā referenduma 2014.gadā Krievija faktiski anektēja Krimas Autonomo Republiku, Krievijas prezidents Vladimirs Putins un citas augstas Krievijas amatpersonas sākotnēji vairākkārt kategoriski noliedza Krievijas armijas klātbūtni Ukrainā pirms šī referenduma, taču vēlāk tiešraidē, atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, Putins atzina, ka aiz Krimas pašaizsardzības vienību muguras stāvējuši Krievijas karavīri.

Pēc tam Ukrainā sākās jauns saspīlējuma vilnis, kad Harkovā, Doņeckā un Luhanskā vairāki bruņoti prokrieviski noskaņoti cilvēki ieņēmuši administrācijas ēkas un pieprasījuši referendumu par reģionu statusu.  Kijeva sākusi pretterorisma operāciju, un 2015.gada februārī kārtējās sarunās ar rietumvalstu līderu līdzdalību panākta vienošanās par pamieru, kurš gan aizvien netiek pilnībā ievērots.  

Vēlāk uz Donbasu nosūtīta Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērošanas misija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti