Vācijas tiesa atļauj izdot Pudždemonu Spānijai

Vācijas tiesa ļāvusi izdot bijušo Katalonijas prezidentu Karlesu Pudždemonu Spānijai.

Izdošana notiks saistībā ar apsūdzībām līdzekļu izšķērdēšanā, nevis saistībā ar viņam izvirzītajām smagākajām apsūdzībām.  

Šlēsvigas-Holšteinas ģenerālprokurora pārstāvis paziņoja, ka jau drīzākajā laikā tiks parakstīts rīkojums par Pudždemona izdošanu.

Pudždemons tika aizturēts Vācijā marta beigās, ņemot vērā Spānijas izdoto aresta orderi. Madride viņam izvirzījusi apsūdzības dumpī un valsts līdzekļu izšķērdēšanā saistībā ar Katalonijas neatkarības referenduma sarīkošanu pagājušā gada oktobrī. Pēc Vācijas likumiem izdošana apsūdzībās par dumpi nav pieļaujama, taču saistībā ar sabiedrisko līdzekļu nepamatotu izšķērdēšanu – ir.

KONTEKSTS:

Konstitucionālā krīze Katalonijā sākās pagājušā gada rudenī, kad 1.oktobrī notika reģiona neatkarības referendums. Vairākums tā dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, tādēļ oktobra beigās tika pasludināta neatkarība no Spānijas. Pēc tam Spānijas premjers atlaida Katalonijas reģiona valdību. Glābjoties no aizturēšanas, Pudždemons aizbēga sākumā uz Beļģiju, bet pēc tam uzturējās citās Eiropas valstīs. Savukārt Katalonijā palikušie viņa līdzgaitnieki tika arestēti. Ārkārtas vēlēšanās Katalonijā balsu vairākumu ieguva neatkarību atbalstošie spēki. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti