Vācijas tanku ražotājs gatavs piegādāt Ukrainai 139 «Leopard»

Vācijas mašīnbūves un ieroču ražošanas koncerns "Rheinmetall" ir gatavs piegādāt Ukrainai 139 tankus "Leopard", ja to atļaus Vācijas valdība, mediju grupai RND pastāstīja koncerna pārstāvis.

Viņš sacīja, ka pašlaik koncernam ir 22 tanki "Leopard 2A4", kurus tas var sagatavot izmantošanai un piegādāt Ukrainai. Šo tanku remontam būs vajadzīgs gandrīz gads, un to piegāde iespējama šī gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Vēl 29 tanki "Leopard 2A4", kas paredzēti "rotācijas apmaiņai", būs gatavi šī gada aprīlī vai maijā. Koncerns varēs nodot Ukrainai arī 88 tankus "Leopard 1".

Jaunais Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss 20. janvārī paziņoja, ka Rietumu sabiedrotajiem nav vienprātīga viedokļa jautājumā par mūsdienīgu tanku piegādi Ukrainai. Viņš uzdeva veikt tanku "Leopard 2" rezervju auditu "pozitīva lēmuma" gadījumam. 

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā Vācijā, Ramšteinā, notikušajā Ukrainas sabiedroto valstu aizsardzības ministru tikšanās laikā netika pieņemts lēmums par tanku "Leopard" piegādēm Ukrainai. Vācijas virzienā tādēļ ir vērsts ne mazums kritikas. Galvenokārt tāpēc, ka vairākas rietumvalstis no Vācijas vēlas saņemt tikai atļauju piegādāt tankus.

Vācijas ārlietu ministre Annelēna Bērboka vēlāk paziņoja, ka Berlīne varētu atļaut Polijai piegādāt Ukrainai tankus "Leopard". Tikmēr tanku piegādi apsver arī Francija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti