Vācijas spiegam romāns ar rīdzinieci beidzas ar zaudētu darbu

Vācijas spiegs, kurš pārkāpa stingrus dienesta noteikumus un misijas laikā Rīgā iemīlējās vietējā sievietē, zaudēja tiesā prasību par kompensāciju no Vācijas ārējā izlūkdienesta par šo notikumu dēļ zaudēto darbu, ziņo aģentūra "Associated Press".

Vārdā nenosauktais spiegs, kas bija rezidentūras vadītājs Rīgā, uzturēja romantiskas attiecības ar kādu vietējo sievieti, lai gan tika stingri brīdināts neiesaistīties pārāk tuvās attiecības ar vietējiem, vēsta AP.

Turklāt tā vietā, lai ziņotu savai vadībai, viņš, saskaņā ar AP, panāca, lai Latvijas kolēģi pārbauda šo sievieti.   AP neprecizē  pie kura tieši Latvijas specdienesta šīs vīrietis vērsies.

Savu vadību viņš informēja tikai pēc tam, kad sieviete pārcēlās dzīvot kopā ar viņu, kas noveda pie šī spiega atsaukšanas.  

Saskaņā ar publikāciju Vācijas izdevumā “Süddeutsche Zeitung” šis Vācijas spiegs pārņēma lietas Rīgā 2006.gadā, romāns sācies gadu vēlāk, bet atsaukts viņš tika 2008.gadā.

Vācijas ziņu aģentūra DPA ziņo, ka spiegs paņēma slimības lapu un vēlāk zaudēja darbu, par to iesniedzot prasību tiesā par 400 000 eiro zaudējumu piedziņu.  

Minhenes reģionālā tiesa ceturtdien šo prasību noraidīja. 

 “Süddeutsche Zeitung” vēsta, ka tiesas ieskatā, Vācijas izlūkdienests varēja ņemt vērā to, ka romāns varēja būt “slazds” un radīt risku pašam dienestam. Vācijas dienests ņēmis vērā, ka situācija Baltijas valstīs ir sarežģītāka, nekā “vecajās Vācijas NATO un ES partnervalstīs”, jo tās ilgstoši bija PSRS sastāvā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti