Vācijas sociāldemokrāti apstiprina Šulca kandidatūru kanclera amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Politiski aktīva svētdiena ir Vācijā. Vācijas sociāldemokrāti ārkārtas kongresā oficiāli apstiprināja Martina Šulca kandidatūru kanclera amatam. Par Šulca kandidatūru partijas līderi negaidīti vienojās janvārī, kad no kandidēšanas atteicās partijas ilggadējais priekšsēdētājs Zigmārs Gabriēls. Kopš tā laika sociāldemokrātu popularitāte aptaujās strauji augusi, sasniedzot desmitgadi nepieredzētu līmeni. Vēlēšanas Vācijā ir gaidāmas rudenī.

61 gadu vecais Šulcs, kurš daudzus gadus aizvadījis Eiropas Savienības politikā, būdams arī Eiropas Parlamenta prezidents pirms atgriešanās Vācijā, arvien vairāk nostiprina savu ceļu uz Vācijas kanclera amatu. Eksperti uzskata, ka partijas popularitātei viņa Eiropas pieredze nākusi par labu, jo Šulcs zināmā mērā ir jauna seja uz Vācijas iekšpolitiskās skatuves.

Partija svētdien pulcējās ārkārtas kongresā, lai oficiāli apstiprinātu Šulca kandidatūru uz Vācijas kanclera amatu. Līdz ar to Šulcs oficiāli kļūst par sīvāko konkurentu līdzšinējai kanclerei, kristīgajai demokrātei Angelai Merkelei. Šulcs, kurš tāpat kā Merkele, ir kaismīgs Eiropas Savienības aizstāvis, Vācijas iekšpolitikā gatavojas pievērst lielāku uzmanību sociālajai jomai, veselības aprūpei, izglītībai un dzimumu vienlīdzībai.

Eksperti iepriekš pauduši, ka Šulcam nāksies nopietni nopūlēties, lai piesaistītu vēlētājus ar jaunu un no Merkeles atšķirīgu programmu, jo līdz šim vismaz viņu redzējums par Eiropas Savienību ir visai līdzīgs. Sociāldemokrātu ģenerālsekretāre Katarīna Bālija vēl pirms svētdien notiekošā kongresa pavēstīja, ka kopš gada sākuma partijas rindām pievienojušies 13 000 jaunu biedru, kas liecina, ka partijas popularitāte aug.

Līdzšinējais Vācijas sociāldemokrātu līderis Gabriēls, kuš savu vietu ir atdevis Šulcam, aicinājis neturpināt "lielo koalīciju" pēc septembrī gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām. Šobrīd sociāldemokrāti tā dēvētajā lielajā koalīcijā sadarbojas ar kancleres Angelas Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem  un viņu Bavārijas meitaspartiju – Kristīgi sociālo savienību. Gabriēls norādīja, ka sociāldemokrātu uzdevums, atrodoties politikā, nav "raudzīties apkārt un labi justies".

Vācijā turpinās varas pārbīdes arī prezidenta līmenī. Līdzšinējais Vācijas prezidents Joahims Gauks simboliski nodeva valsts galvas amatu savam pēctecim Frankam Valteram Šteinmeieram. Gauka piecus gadus ilgais pilnvaru termiņš beidzās pusnaktī, taču 61 gadus vecais bijušais ārlietu ministrs Šteinmeiers amata zvērestu pie Reihstāga dos tikai trešdien.

77 gadus vecais Gauks nolēma nekandidēt uz otru pilnvaru termiņu sava cienījamā vecuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti