Vācijas ministrs vēlas stiprināt patvēruma politikas noteikumus

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers jau vairākkārt paudis vēlmi kardināli pārskatīt valsts patvēruma politiku. Plānots, ka šodien Zēhofers medijus iepazīstinās ar kopumā 63 ierosinājumiem.

Tie paredz neļaut migrantiem šķērsot robežu, ja viņiem nav atbilstošu dokumentu, kā arī izveidot „sākotnējos izmitināšanas centrus”, kamēr tiek skatīts patvēruma meklētāja pieteikums. Tāpat priekšlikumi paredz uzlabot imigrantu izraidīšanas procesu, kuriem patvēruma piešķiršana atteikta.

Ar šo apņemšanos Zēhofers nāca klajā laikā, kad Vācijas sabiedrībā plašu rezonansi izraisījusi 14 gadus vecas meitenes slepkavība, kuras pastrādāšanā atzinies kāds irākiešu patvēruma meklētājs. Ministrs laikrakstam "Bild" pauda, ka ''mums nav jāgaida, kamēr mums būs piemērota noteikumu grāmata, un tā vietā ir jāpilnveido esošā atbilstoši pašreizējai situācijai''.

Arī ekonomiskās attīstības un sadarbības ministrs Gerds Millers uzsvēra, ka Vācijas valdībai ir jābūt tai, kura lemj par cilvēkiem, kas ierodas valstī, nevis to noteiks cilvēku kontrabandisti.

Tikmēr Eiropas Savienības budžeta komisārs Ginters Etingers norādījis, ka Vācijai nevajadzētu vienpersoniski pieņemt lēmumus, kas skar patvēruma politiku un tā vietā Berlīnei būtu jāpagaida, līdz Brisele nāk klajā ar saviem priekšlikumiem Dublinas reglamenta reformu jautājumā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti