Dienas notikumu apskats

Ārpolitikas prioritātes šogad būs valsts drošība un ekonomiskās intereses

Dienas notikumu apskats

Francija sākušās piemiņas ceremonijas gadu pēc uzbrukuma „Charlie Hedbo” redakcijai

Vācijas mediji ziņo par masveida uzbrukumiem sievietēm Jaungada naktī

Vācijas mediji ziņo par masveida uzbrukumiem sievietēm Jaungada naktī

Vācijas medijos nonākušas šokējošas ziņas par vairākiem masveida uzbrukumiem sievietēm pilsētu centros. Vairāk nekā 1000 cilvēku liela gados jaunu, agresīvu un dzērušu vīriešu grupa Jaunā gada naktī uzbrukusi ap 80 sievietēm pie Ķelnes centrālās stacijas.

Ziņo, ka vismaz viena no viņam ir izvarota, bet pārējās ir seksuāli aizskartas un aplaupītas. Medijos cita pēc citas nonāk sieviešu liecības, kuras Jaungada naktī pēkšņi kļuvušas par masu uzbrukuma upuriem. Raidorganizācijai „DW” sievietes stāsta, kā Ķelnes centrālajā stacijā pēkšņi apstādinātas, ielenktas, seksuāli aizskartas, plēsts viņu apģērbs, atņemtas mantas. Viņas centušās glābties, bēgot kritušas pa kāpnēm, mēģinājušas uzbrucējiem sist ar visu, kas pa rokai, pat ar vīna pudeli, kas bijusi līdzi ceļā uz svinībām.

Tas viss noticis centrālā, cilvēku pilnā vietā, netālu no bāriem, restorāniem, diskotēku vietām. 

Ķelnes mērs sasaucis policijas krīzes sēdi, ziņo raidorganizācija BBC. Pilsētas policijas dienesta vadītājs Volfgangs Albers to nodēvējis par pilnīgi jaunu nozieguma dimensiju.

Līdzīgi norādīja arī Ķelnes policijas priekšnieks Mihaels Temme: "Tajā naktī mēs pieredzējām masveida kriminālos uzbrukumus – ne tikai parastas kabatzādzības un aplaupīšanas, bet arī izvarošanu un seksuālo uzmākšanos. Šādā mērogā tas vēl nebija noticis, un mēs bijām pārsteigti."

Viņš atklājis, ka vīrieši bijuši arābu vai Ziemeļāfrikas valstu izcelsmes, vēsta BBC. Uzbrucēji darbojušies grupās līdz pieciem cilvēkiem, sievietes ielenkuši, seksuāli uzbrukuši un aplaupījuši. Iespējams, uzbrukumi bijuši organizēti.

Saskaņā ar oficiālo informāciju, uz vietas tika arestēti pieci vīrieši, patlaban turpinās izmeklēšana un policija kopā ar Ķelnes pašvaldību lemj par reakciju uz notikušo. 

Masveida uzbrukumi sievietēm ir bijuši arī Hamburgā. Ir arī ziņas no Štutgartes, tomēr te pāri darījumi nav bijuši tik plaši kā Ķelnē. Lai gan policija veikusi īpašus drošības pasākumus, tomēr nav spējusi laikus iesaistīties šajos notikumos.

Policija tagad rūpīgi pēta, vai šāda masveida akcija sarīkota, izmantojot internetu, kā arī studē sociālajos tīmekļos nonākušās video liecības. Daži no uzbrucējiem jau iepriekš bijuši policijas uzmanības lokā.

Ķelnes laikraksts "Express", atsaucoties uz kāda policista liecību, vēsta, ka dažiem aizturētajiem vīriešiem bijušas uzturēšanās atļauju kopijas un viņi visi bijuši patvēruma meklētāji. Tomēr Vācijas varasiestādes plašāku informāciju par aizturēto statusu joprojām nesniedz.

Atbildīgie dienesti un pašvaldība brīdinājusi izturēties pret šīm ziņām kritiski un nepakļauties labējā spārna populistiem, kuri varētu kurināt pret visiem imigrantiem naidīgu noskaņojumu, arī tiem, kuri valstī ieradušies no Sīrijas un vēlas mierīgu patvērumu no kara. Nesaistīt notikušo ar patlaban Eiropā valdošo migrantu un bēgļu krīzi aicinājusi arī Vācijas tieslietu ministrija, tajā pašā laikā norādot, ka notikušais ir prātam neaptverams, un vainīgie nonāks tiesas priekšā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt