Rīta Panorāma

Ģitārists Kaspars Niklasons izdod noskaņām bagātu instrumentālo albumu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Vācijas kuģi palīdzēs apsargāt Norvēģijas gāzes atradnes

Vācijas kuģi palīdzēs apsargāt Norvēģijas gāzes atradnes

Krievijas iebrukuma Ukrainā un tās izraisītās enerģētiskās krīzes dēļ pieaugusi Norvēģijas gāzes atradņu stratēģiskā nozīme. Šo teritoriju Ziemeļjūrā palīdzēs apsargāt arī Vācija kara flote.

"Mums ar to būs jātiek galā – ir lielas teritorijas, kas jāuzrauga un kurās jāpatrulē. Mēs esam ļoti priecīgi par sabiedroto un NATO atbalstu. Īpaši par lielo Vācijas ieguldījumu," stāstīja Norvēģijas aizsardzības ministrs Bjorns Arilds Grams.

Norvēģija lūdza citu valstu atbalstu naftas un gāzes iekārtu uzraudzībai, un atbilde bija pozitīva. Pie Annejas salas patlaban notiek militārās mācības, kurās piedalās arī Vācijas kara flote, gaisa spēki un armijas vienības, un Berlīne piedāvājusi vairākus kuģus šajā reģionā atstāt arī pēc mācību beigām.

Vācijas vēstnieks Detlefs Vahers uzsvēra, ka infrastruktūra starp Norvēģiju un Vāciju un citām Eiropas valstīm ir kritiski svarīga. Šo varētu uzskatīt par pateicību norvēģu draugiem, kas palīdzēja ar dabasgāzi pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins nolēma to vairs nepiegādāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti