Dienas notikumu apskats

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite: Lietuva nelokāmi ir kopā ar drosmīgo ukraiņu tautu

Dienas notikumu apskats

Gobzems: Partija neatbalstīs Rinkēviča un Pabrika premjera kandidātus

Vācijas kristīgo demokrātu vadību no Merkeles pārņem Krampa-Karrenbauere

Vācijas kristīgos demokrātu vadību no Merkeles pārņem Krampa-Karrenbauere

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vācijas valdošo Kristīgo demokrātu savienību turpmāk vadīs līdzšinējā partijas ģenerālsekretāre Annegrēta Krampa-Karrenbauere.

Šāds lēmums pieņemts partijas kongresā Hamburgā, kurā savas pilnvaras pēc 18 gadu ilgas partijas vadīšanas nolika Vācijas kanclere Angela Merkele. Viņa pati piektdien uzrunāja partijas biedrus ar savu atvadu uzrunu.  

Par savu lēmumu pamest Vācijas Kristīgo demokrātu savienības vadītājas pienākumus pašreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja jau oktobra sākumā. Lai arī Merkele savus valdības vadītājas pienākumus turpinās pildīt līdz 2021. gadam, piektdien, 7. decembrī, Hamburgā notiekošajā partijas kongresā viņa pēc 18 gadus ilgas partijas vadīšanas uzstājās ar atvadu uzrunu.

Tajā viņa aicināja savus partijas biedrus arī grūtos laikos neaizmirst kopīgo kristīgo un demokrātisko nostāju.

Kā galvenos kristīgo demokrātu panākumus savas līdzšinējās valdīšanas laikā Merkele piesauca sabalansēto budžetu, atteikšanos no obligātā militārā dienesta, kā arī migrācijas krīzes vadību 2015. un 2016. gadā. Vienlaicīgi viņa paziņojusi, ka partijai priekšā vēl ļoti daudz darāmā.

Kā norāda vairāki Vācijas preses izdevumi, lai arī Merkeli pavadījušas ilgstošas ovācijas, saspīlējums partijas biedru vidū tomēr ir bijis jūtams, jo pēdējā laikā neapmierinātība ar Merkeles īstenoto politiku ir bijusi visai ievērojama. Vēl jo aktuālāks šis jautājums ir tāpēc, ka Kristīgo demokrātu savienība jau šodien balsoja par savu nākamo līderi.

Uz šo amatu pretendēja trīs kandidāti - pašreizējā partijas ģenerālsekretāre Annegrēta Krampa-Karrenbauere, bijušais Bundestāga parlamentārās grupas vadītājs Frīdrihs Mercs, kurš 2002. gadā zaudēja Angelai Merkelei līderības cīņā, kā arī Merkeles migrācijas politiku asi kritizējošais veselības ministrs Jenss Špāns.

Lai arī tikai otrajā balsošanas kārtā, bet uzvaru šajā balsojumā guva jau no paša sākuma par vienu no galvenajām favorītēm uzskatītā Annegrēta Krampa-Karrenbauere.

Par viņu savas balsis atdevuši 517  kongresa delegāti, par Frīdrihu Mercu - 482.

Krampa-Karrenbauere pati pirms šīsdienas konferences bija aicinājusi partiju atbrīvoties no bremzējošajiem faktoriem.

“Mums beidzot ir jātiek vaļā no lietām, kas mūs bremzē – daudziem no mūsu valsts uzņēmējiem trūkst kvalificētu darbinieku, birokrātija ir pārāk liela un izmaksas pārāk augstas. Mums nav problēmu ar zināšanām, mums tas beidzot ir jāizdara, un mums tas ir jāatrisina kopīgiem spēkiem,” viņa aicināja.

Annegrētu Krampu-Karrenbaueri uzskata par partijas elitei simpatizējošu kandidāti.

Lai arī Angela Merkele solīja būt neitrāla jaunā partijas līdera izvēles procesā, savā atvadu uzrunā viņa izcēla nesenos partijas panākumus Zāras federālajā zemē, kas sasniegti tieši Krampas-Karrenbaueres vadībā.

Savukārt, netieši kritizējot Frīdriha Merca aicinājumus atskatīties uz partijas ziedu laikiem 2000. gadu sākumā un rosinājumiem nopietni izanalizēt pēdējo gadu politisko neveiksmju cēloņus, Merkele atzina, ka Kristīgie demokrāti nebūt vairs nav tādi paši kā pirms gandrīz 20 gadiem.

Lai arī daudzos medijos jau izskanējuši apgalvojumi par to, ka nākamais Kristīgo demokrātu savienības līderis faktiski jau ir gandrīz uzskatāms par potenciālo kanclera amata pretendentu, pašas partijas pārstāvji uzsver – piektdien tika balsots tikai par partijas jauno vadītāju. Galu galā Merkelei amatā vēl jāpavada aptuveni trīs gadi un Vācijas politiskajā dzīvē vēl daudz kas var mainīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti