Vācijas kristīgo demokrātu partija pārvēlēs vadību

Piektdien, 7. decembrī, ietekmīgā Vācijas Kristīgo demokrātu apvienība gatavojas pārvēlēt vadību. Vācijas kanclere Angela Merkele atkāpās no tās līderes krēsla pēc neveiksmes pēdējās vēlēšanās, kad partija būtiski zaudēja atbalstītāju skaitu.

Merkele arī pavēstīja, ka vairs nekandidēts uz kancleres amatu 2021. gadā, kad būs noslēdzies viņas pašreizējais termiņš.

Vācijas lielākajai un valdošajai partijai kristīgajiem demokrātiem šis ir nozīmīgs brīdis, jo partijas vadība ir jāizraugās laikā, kad visā Eiropā un arī pašmājās spēkā pieņemas populisms un tradicionālajām partijām kļūst arvien grūtāk sevi pierādīt.

Partijas kongress šodien notiek Hamburgā. Par partijas vadītāja vietu sacenšas 12 kandidāti, taču trīs no viņiem ir populārāki par pārējiem.

Pati Merkele atbalsta partijas ģenerālsekretāri Annegrētu Krampu-Karrenbaueri, taču viņas konkurents ir advokāts un politiķis, bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Fridrihs Mercs un veselības ministrs Jenss Špāns.

Vissīvāko cīņu paredz starp Karrenbaueri un Mercu. Partijas līdera pārvēlēšanām rūpīgi sekos visur Eiropā, jo Vācijas kancleres Angelas Merkeles politiskais noriets rada daudz jautājumu par to, kā tas atsauksies ne tikai Vācijā, bet arī citur Eiropas Savienībā, īpaši pirms pavasarī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti