Vācijas kristīgo demokrātu līdere būtu gatava atkāpties

Vācijas Kristīgo demokrātu savienības līdere Annegrēta Krampa-Karrenbauere ir gatava pamest savu amatu, ja tāda būs partijas biedru vēlme. Šādu viedokli viņa paudusi partijas gadskārtējā konferencē Leipcigā. Vienlaicīgi viņa uzsvērusi, ka diskusijas par partijas vadības maiņu pašlaik varētu ievērojami kaitēt kristīgo demokrātu izredzēm gaidāmajās vēlēšanās.

Vācijas Kristīgo demokrātu jaunā līdere būtu gatava atkāptiesUģis Lībietis

Annegrēta Krampa-Karrenbauere pagājušajā gadā kļuva par jauno Vācijas valdošās Kristīgo demokrātu savienības līderi, nomainot šajā amatā pašreizējo kancleri Angelu Merkeli. Tā kā Merkele ir paziņojusi, ka 2021. gadā uz kancleres posteni atkārtoti nekandidēs, līdz šim tika uzskatīts, ka visreālākā kandidāte uz šo posteni būs tieši Krampa-Karrenbauere. Viņa pašlaik pilda arī aizsardzības ministres funkcijas.

Taču pirms šajās dienās Leipcigā notiekošās kristīgo demokrātu partijas konferences jautājums par partijas vadību ir aktualizējies no jauna. Galvenokārt tāpēc, ka daudzi no Krampas-Karrenbaueres izteikumiem līdz šim ir bijuši pretrunā ar Angelas Merkeles nostāju. Turklāt partijas līderes popularitāte gada laikā ir samazinājusies no aptuveni 46 līdz 18%; kristies turpina arī visas partijas reitingi.

Uzrunājot partijas biedrus, Annegrēta Krampa-Karrenbauere norādīja, ka šis ir bijis ļoti grūts gads un viņa arī atzīst savas kļūdas. Tieši tāpēc, ja partijas biedri izlems, ka viņai no partijas vadītājas amata būtu jāatkāpjas, viņa ir gatava to darīt.

“Ja jūs uzskatāt, ka tā Vācija, kādu to vēlos es, nav tā, ko vēlaties jūs, tad mums tas ir jāizbeidz. Šeit, tagad un šodien.

Taču, ja jūs uzskatāt, ka mēs varam šo ceļu iet kopā, tad uzlocīsim piedurknes un sāksim to darīt,” sacīja partijas līdere.

Savas pusotru stundu ilgās uzrunas laikā Annagrēte Krampa-Karrenbauere arī norādījusi, ka būtu muļķīgi uzskatīt, ka viss, kas ir darīts 14 gadu ilgās Angelas Merkeles valdīšanas laikā, ir nepareizi. Šie paziņojumi bija vērsti galvenokārt pret Frīdrihu Mercu, kurš pērn tikai nedaudz zaudēja cīņā par partijas vadītāja krēslu. Mercs pēdējo nedēļu laikā atkal ir aktivizējies, raksturojot kristīgo demokrātu koalīcijas valdību kā ārkārtīgi sliktu, bet Merkeles vadības stilu – kā vāju.

Jebkurā gadījumā Mercs pašlaik atkal tiek uzskatīts par vienu no reālākajiem pretendentiem uz kanclera posteni.

Turklāt aktualizējušās ir arī diskusijas, vai nevajadzētu palielināt vienkāršo partijas biedru iesaisti kanclera izvēlēšanās procesā. Citi eksperti gan norāda, ka pagaidām ir pārāk agri runāt par personālijām, pieļaujot, ka plaša koalīcija pret Annagrēti Krampu-Karrenbaueri diez vai izveidosies.

Sagaidāms, ka partijas konferencē uzmanības centrā būs tieši turpmākā Kristīgo demokrātu savienības virzība, jo partijas iekšienē valda sīva cīņa starp konservatīvi un centriski noskaņotajiem politiķiem. Tāpat plānots spriest gan par 5G tīkla būvniecību un ķīniešu kompānijas “Huawei” lomu Vācijā, par galvassegu aizliegumu jaunām meitenēm, par to, vai Vācijas karogi būtu jāizkar pie skolām, kā arī par to, vai nebūtu jāpārskata valdības plāni par pamatpensijas ieviešanu. Šajās dienās aktualizējies arī jautājums par nepieciešamību izveidot digitālo lietu ministriju, kas ļautu Vācijai pielāgoties digitālā laikmeta izaicinājumiem.

Tikmēr pašreizējā kanclere Angela Merkele ir paziņojusi, ka par spīti atšķirīgajiem viedokļiem partijai ir jāturpina būt vienotai un jāturpina ieviest dzīvē partijas vadmotīvs – vadīt kopā un apvienot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti