Vācijas kanclers telefonsarunā mudina Putinu izvest karaspēku no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien telefonsarunas laikā mudināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pilnībā izvest Krievijas karaspēku no Ukrainas un rast diplomātisku risinājumu.

"90 minūšu saruna ar Putinu. Krievijai ir jāizved karaspēks no Ukrainas un jāatzīst tās suverenitāte un teritoriālā integritāte. Pretējā gadījumā diplomātisks risinājums nav iedomājams," tviterī sarunu gaitu rezumēja kanclers.

Nule notikusī bija pirmā Šolca un Putina telefonsaruna kopš maija.

"Ņemot vērā militārās situācijas nopietnību un Ukrainas kara sekas, kanclers aicināja Krievijas prezidentu iespējami drīz rast diplomātisko risinājumu, kas būtu balstīts uguns pārtraukšanā, pilnīgā Krievijas karaspēka izvešanā un cieņā pret Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti," teikts Vācijas valdības paziņojumā.

Šolcs arī sacījis Putinam, ka jebkādi tālāki aneksijas soļi, ko varētu spert Krievija, nepaliks bez atbildes un netiks atzīti nekādos apstākļos.

"Kanclers uzsvēra ar ANO atbalstu panāktās labības vienošanās svarīgumu un vērsās pie Krievijas prezidenta ar aicinājumu nediskreditēt šo vienošanos un turpmāk pildīt to pilnā apjomā," teikts paziņojumā.

Svētdien ar Putinu sazvanījās Francijas prezidents Emanuels Makrons, un arī šīs sarunas gaitā tika apspriesta situācija Ukrainā.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Septembra sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti