Vācijas kanclers Šolcs ierodas vizītē Ķīnā

Vācijas kanclers Olafs Šolcs piektdien, 4. novembrī, kopā ar iespaidīgu uzņēmēju delegāciju ierodas vizītē Ķīnā. Šolcs kļūs par pirmo Eiropas līderi, kurš apmeklējis Ķīnu kopš Covid-19 pandēmijas izcelšanās pirms gandrīz trijiem gadiem. Vizītes priekšvakarā Šolcs izteicies, ka pēc Covid-19 pandēmijas un Ukrainas kara attiecības ar Ķīnu vairs nevar būt tādas kā agrāk. Viņa vizīte izpelnījusies asu nosodījumu dzimtenē.

Par spīti politiskajai kritikai par vizīti Ķīnā, Vācijas kanclers Olafs Šolcs atzinis, ka galvenais apspriežamais jautājums tomēr ir tirdzniecība un ekonomiskā sadarbība, jo Ķīna ir Vācijas lielākais tirdzniecības partneris.

Arī līdzšinējās krīzes ir atklājušas, cik ļoti Vācija ir atkarīga no Ķīnas. Tieši tāpēc šādu vizīti atbalsta vācu autobūves industrijas pārstāvji, kas norādījuši, ka pašreizējā sadarbība ar Ķīnu nodrošina daudz darbavietu arī Vācijā.

Taču ekonomiskie jautājumi noteikti nelikšot kancleram aizmirst arī sarežģītākos jautājumus, piemēram, pilsonisko un politisko brīvību, kā arī cilvēktiesību un etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu Ķīnā un attiecības ar Taivānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti