Vācijas ārlietu ministrs: Pasaule – jauna aukstā kara priekšā

“Pasaule ir jauna aukstā kara priekšvakarā” - intervijā vācu “Bild” paziņoja šīs valsts ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels. Saspīlējums Rietumvalstu un Krievijas starpā pieaug, abām pusēm, turpinot bruņošanos. Turklāt abas puses demonstrē gatavību iecerēto sasniegt ar spēka palīdzību.

Jautāts par to, kurš no trim līderiem ir bīstamākais: Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans, ASV prezidents Donalds Tramps vai Krievijas prezidents Vladimirs Putins – ministrs no atbildes gan izvairījās, norādot, ka nav runa par konkrētu personību, bet gan līdzīgu skatījumu uz spēka politiku un to, ka pasaule ir cīņas lauks.

Kodolbruņošanās – patiesi atgriezusies ziņu augšpusē. Tā ASV prezidents Donalds Tramps, pavēstot par jauno piegājienu Afganistānai, paziņoja, ka ASV iegulda milzu līdzekļus savā kodolarsenālā un pretraķešu aizsardzībā. Savienoto Valstu gaisa spēki nupat paziņoja arī par 2,5 miljardu dolāru ieguldījumiem jaunas kodolraķetes sākotnējai izstrādei un esošo pakāpeniskai nomaiņai.

Savas valsts kodolbruņojumu vairākkārt pieminējis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet pasaules darba kārtībā īpašu uzmanību šim jautājumam izraisījusi Ziemeļkoreja un tās straujie soļi sava kodolarsenāla attīstīšanā un balistisko raķešu parka izveidē, kas varētu sasniegt Savienoto Valstu teritoriju.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti