Vācijai un Polijai atšķirīgi secinājumi par Oderas upes piesārņojuma iemeslu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijai un Polijai ir atšķirīgi secinājumi par to, kāds ir iemesls vides katastrofai Oderas upē šovasar, kad piesārņojuma rezultātā tika izvilktas vismaz 300 tonnas beigtu zivju.

Vācija piektdien paziņoja, ka vasarā konstatētā masveida zivju bojāeja Oderas upē ir "cilvēka izraisīta vides katastrofa". Vācijas Vides ministrijas ziņojumā tiek norādīts, ka liela sāls daudzuma klātbūtne ūdenī izraisījusi zivīm toksisko aļģu augšanu. Ekspertiem gan trūcis informācijas, lai noskaidrotu, kas tieši izraisījis lielo sāls klātbūtni.

Arī Polijas varasiestādes publicējušas savu ziņojumu par notikušo, kurā zivju bojāejā tās arī vaino toksiskās aļģes. Tomēr poļi norāda, ka katastrofu, visticamāk, izraisījusi slikta ūdens kvalitāte, ko izraisījusi augsta temperatūra un ļoti zems ūdens līmenis vasarā.

Polijai un Vācijai jau ilgstoši ir nesaskaņas saistībā ar Oderas upē šovasar notikušo katastrofu, kad no upes, kas iezīmē Polijas un Vācijas robežu, tika izvilktas vismaz 300 tonnas beigtu zivju. Berlīne sākotnēji apsūdzēja Varšavu, ka tā nav informējusi par upē konstatētajām problēmām, savukārt Polija nosodīja Vāciju par "viltus ziņu" izplatīšanu. 

Vācijas žurnālā "Der Spiegel" piektdien publicētajā ziņojumā Polijas varasiestādes apsūdzētas par nesadarbošanos ar Vācijas kolēģiem, lai izmeklētu zivju bojāeju. "Der Spiegel" raksta, ka "Greenpeace" aktīvistu izmeklējumi atklājuši augstu sāls līmeni vara raktuvēs Glogovas pilsētā, kas, iespējams, veicināja katastrofu.

KONTEKSTS:

Odera tecējumu sāk Čehijā, plūst pa Polijas (kur to dēvē par Odru) un Vācijas robežu un ietek Baltijas jūrā. Upes kopgarums ir 840 kilometri, no kuriem 187 kilometrus tā tek pa Vācijas un Polijas robežu. Odera parasti tiek uzskatīta par tīru upi, kas ir mājvieta 40 zivju sugām. Problēmas upē tika konstatētas jau 28. jūlijā, kad pie Olavas Polijas dienvidrietumos tika manītas pirmās beigtās zivis.

Polijas premjers Mateušs Moraveckis iepriekš norādīja, ka var paiet gadi, līdz upe "atgūtos". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti