Vācija un Višegradas valstis īstenos projektu imigrācijas ierobežošanai

Vācija un Višegradas valstis īstenos kopīgus pasākumus nelegālās imigrācijas ierobežošanai. Šāda vienošanās panākta Vācijas kancleres Angelas Merkeles tikšanās laikā ar Čehijas, Polijas, Slovākijas un Ungārijas līderiem Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā.

Pēc sarunām Merkele norādīja, ka nepieciešams cīnīties ar nelegālās imigrācijas cēloņiem. Tāpēc jau tuvākajā laikā tiks uzsākts kopīgs projekts Ziemeļāfrikas valstī Marokā. Tas ne vien palīdzēs novērst imigrāciju, bet arī būs skaidrs signāls par iespēju kopīgi strādāt sarežģītu problēmu risināšanā. Merkele informēja, ka projekts papildinās Eiropas Savienības iniciatīvas, taču nesniedza plašāku informāciju par to. 

Tikmēr eksperti vizīti un tikšanos ar valstu vadītājiem, kas noskaņoti pret imigrāciju, vērtē kā izlīguma meklēšanu un centieniem saglabāt bloka vienotību.

Merkele tiek uzskatīta par imigrācijas atbalstītāju un tiek daļēji vainota par migrācijas krīzi pirms vairākiem gadiem.

KONTEKSTS:

Vācijas attiecības ar Višegradas valstīm ir saspringtas, it īpaši ar Poliju un Ungāriju. Šīs valstis neatbalsta Merkeles imigrācijas politiku un nevēlas pakļauties Briseles ietekmei. Poliju satrauc arī Vācijas akceptētais gāzesvada “Nord Stream 2” projekts, jo Varšava tajā nav iesaistīta.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti