Vācija un Turcija aizstāv Kataru saistībā ar diplomātisko konfliktu reģionā

Vācijas un Turcijas amatpersonas paudušas bažas par diplomātisko konfliktu starp Kataru un vairākām tās kaimiņvalstīm. Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans, neskatoties uz sešu valstu lēmumu saraut diplomātiskos kontaktus ar Kataru, solīja attīstīt attiecības ar to Persijas līča valsti.

Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls nosodīja Kataras izolāciju un nodēvēja to par uzbrukumu šīs nelielās valsts pastāvēšanai. Viņš uzsvēra, ka konflikts kaimiņu starpā neatbilst starptautiskās sabiedrības interesēm. Gabriels arī apsūdzēja Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu konflikta uzkurināšanā Persijas līča reģionā.

Viņš brīdināja, ka nesen noslēgtie ASV finansiāli ietilpīgie militārie līgumi ar Persijas līča monarhijām veicina bruņošanās sacensības.

Savukārt Turcijas līderis paziņoja, ka attīstīs attiecības ar oficiālo Dohu, kas ir atbalstījusi Ankaru visgrūtākajos brīžos. Viņš arī pauda atzinību Katarai par nosvērtu un konstruktīvu nostāju strīdā un uzsvēra, ka šī valsts vada efektīvu cīņu pret teroristu grupējumiem.

Jau ziņots, ka diplomātiskās attiecības ar Kataru sarāvušas Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Ēģipte, Lībija, Jemena un Saūda Arābija. Ziņas par vairāku vadošo arābu valstu attiecību saraušanu ar Persijas līča valsti Kataru un šīs valsts pilsoņu izraidīšanu no Saūda Arābijas raisīja plašu satraukumu. Viens no satraukuma iemesliem – konflikta tūlītēja ietekme uz cīņu ar terorismu, kā arī asiņainajiem konfliktiem Jemenā un Sīrijā. Bet nākotnē tas var atsaukties uz spēku samēriem un reģionālo politiku Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

Pēc 5.jūnija paziņojumiem par sešu arābu valstu attiecību pārtraukšanu ar Kataru, tā paziņojusi, ka ir gatava risināt diplomātisko konfliktu. Līča valsts Kuveita konfliktā nav iesaistīta un ir piedāvājusi būt par vidutāju valstu sarunās.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti