Vācija un Nīderlande aptur militārās apmācības misiju Irākā

Vācija un Nīderlande apturējušas militārās apmācības misiju Irākā. Lēmums saistīs ar pieaugošo spriedzi reģionā un līdzīgu ASV rīcību. 

Vācijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis informēja, ka Irākā dislocētajām apmēram 160 militārpersonām arī noteikts paaugstināts trauksmes stāvoklis. Viņi savas dislokācijas un mītnes vietas var pamest tikai patiešām būtisku iemeslu dēļ. Oficiālā Berlīne vienlaikus norāda, ka misija nav pārtraukta un to iespējams atsākt jau tuvāko dienu laikā.

Anonīmi avoti Vācijas armijā žurnālistiem arī atklāja, ka lēmums pieņemts pēc vienošanās ar koalīcijas partneriem, kas cīnās pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”.

Trešdien par misijas apturēšanu paziņoja arī Nīderlandes Aizsardzības ministrija, un kurdu spēku apmācību Erbīlā pārtrauks vairāk nekā 50 karavīri.

Savukārt ASV Valsts departaments jau iepriekš deva rīkojumu visiem ar ārkārtas darbiem nesaistītajiem darbiniekiem nekavējoties pamest šo Tuvo Austrumu valsti. Tā iemesls esot Irānas radītie ticamie draudi reģionā.  
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti