Sadaļas Sadaļas

Vācija un Itālija pastiprina robežkontroli, lai neievazātu jaunos Covid-19 paveidus

Vairākas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šodien pastiprinājušas kontroli uz bloka iekšējām robežām, lai nepieļautu koronavīrusa Covid-19 jauno un daudz lipīgāko variantu izplatīšanos. Pēc iespējas lielāka cilvēku skaita vakcinēšana ļaus atvieglot pārvietošanās ierobežojumus, tāpēc ES ir nolēmusi paātrināt apstiprināšanas procesu vakcīnām, kas būs pielāgotas koronavīrusa jaunajiem variantiem.

Vācija un Itālija pastiprina robežkontroli, lai neievazātu jaunos Covid-19 paveidusUldis Ķezberis

Vācija šodien uz vismaz desmit dienām slēdza robežu ar Austriju un Čehiju, lai nepieļautu koronavīrusa Covid-19 mutāciju ievazāšanu valstī.

Vācijas valdība pieņēma šādu lēmumu, jo Tiroles reģionā Austrijā ir atklāts Dienvidāfrikas Covid-19 variants, bet Čehijā cirkulē koronavīrusa mutācija, ko pirmoreiz atklāja Lielbritānijā. Šīs Covid-19 mutācijas ir daudzkārt infekciozākas par vīrusa sākotnējiem variantiem, un ir bažas, ka pašlaik pieejamās vakcīnas nav pietiekami efektīvas pret tiem.

Robežkontroles nodrošināšanai ir piesaistīti aptuveni tūkstoš robežsargu un policistu. Viņi valstī varēs ielaist tikai atsevišķas personu grupas, to vidū Vācijas pilsoņus, pastāvīgos iedzīvotājus, kravas automašīnu vadītājus un ārstus, vēsta raidsabiedrība “Deutsche Welle”. Viņiem pirms tam būs jāreģistrējas internetā un uz robežas jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

Bavārijas federālās zemes premjerministrs Markuss Zēders brīdinājis, ka arī tie, kuriem formāli ir atļauts šķērsot robežu, var nākties doties atpakaļ, ja viņi nevarēs pierādīt, ka nav inficējušies ar koronavīrusu.

Valstij piederošais dzelzceļa uzņēmums “Deutsche Bahn” pārtraucis pasažieru pārvadājumus uz Austriju un Čehiju un no tām.

Vācijas ieviestie robežšķērsošanas ierobežojumi attieksies arī uz iebraucējiem no Slovākijas, kur arī plaši cirkulē lipīgākie Covid-19 paveidi.

Tas ir izsaucis Slovākijas valdības neapmierinātību. Slovākijas ārlietu ministrs Ivans Korčoks vakar nosūtīja diplomātisko notu Vācijas kolēģim Heiko Māsam. Viņš dokumentā pauž neizpratni par prasību slovāku kravas auto šoferiem uz robežas uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 48 stundām. Slovākijas valdība uzskata, ka šī prasība radīs milzīgas problēmas un kravas auto vadītājiem būs neiespējami to izpildīt.

Slovākijas ārlietu ministrs bažījas, ka arī citas ES dalībvalstis varētu ņemt piemēru no Vācijas un ieviest līdzīgus ierobežojumus uz savām robežām, tādējādi traucējot brīvai preču apritei blokā.

Arī Itālija no šodienas ir ieviesusi stingrākus ierobežojumus iebraukšanai no Austrijas. Personām, kuras Austrijā ir uzturējušās ilgāk par 12 stundām, uz Itālijas robežas būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un jāievēro obligāta 14 dienu pašizolācija. Itālijas valdība paziņojusi, ka ierobežojumi ir nepieciešami, lai aizsargātu valsti no Dienvidāfrikas Covid-19 mutācijas, kas strauji izplatās Austrijā.

ES veselības komisāre Stella Kirjakida uzskata, ka bloka iekšējo robežu slēgšana nav efektīvs līdzeklis cīņai ar vīrusu.

Komisāre šodien publicētā intervijā vācu laikrakstam “Augsburger Allgemeine” paziņoja, ka turpmāk Eiropas Zāļu aģentūra varēs paātrinātākā režīmā apstiprināt Covid-19 vakcīnas, kas ir pārveidotas tā, lai efektīvāk aizsargātu pret vīrusa mutācijām.

Viņa arī aizstāvēja ES kopīgo vakcīnu iegādes programmu, ko kritizē par pošu kavēšanos. ES vakcīnu piegādē ievērojami atpaliek no Lielbritānijas un ASV. Kirjakida sacīja, ka līdz septembra beigām ES saņemšot vismaz 700 miljonus Covid-19 vakcīnu devu, kas esot pietiekami, lai imunizētu 70% bloka iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt