Vācijā tiesās Krievijas pilsoni par iekārtu un materiālu pārdošanu Krievijas militārajiem aģentiem

Vācijā piektdien, 1. novembrī, tiesas priekšā stāsies kāds Krievijas pilsonis, kurš tiek apsūdzēts par dažādu iekārtu un materiālu pārdošanu "Krievijas militārajiem aģentiem”. Par to vēsta Vācijas raidsabiedrība "Deutsche Welle". Apsūdzētais tādējādi pārkāpis Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju režīmu. Vīrietim aiz restēm var nākties pavadīt no viena līdz 15 gadiem.

ĪSUMĀ:

  • "Deutsche Welle" ziņo, ka tiesa Hamburgā sāks skatīt lietu, kurā apsūdzēts kāds 68 gadus vecs Krievijas pilsonis vārdā Vladimirs.
  • Vladimirs arestēts 2018. gada decembrī; sākotnēji apsūdzēts par tehniskā aprīkojuma pārdošanu "Krievijas militārajiem aģentiem".
  • Šā gada augustā parādījās detalizētāka informācija; vīrieti apsūdzēja par ražošanas iekārtu un materiālu nelikumīgu eksportu.
  • Prokurors: aizdomās turētais pārdevis dekaborānus - ķīmiskos savienojumus, kas atrodami raķešu degvielā un sprāgstvielās.

Vācijā tiesās Krievijas pilsoni par iekārtu un materiālu pārdošanu Krievijas militārajiem aģentiemRihards Plūme
Kā ziņo Vācijas raidsabiedrība "Deutsche Welle", piektdien Hanzas Augstākā apgabaltiesa Hamburgā sāks skatīt lietu, kurā apsūdzēts kāds 68 gadus vecs Krievijas pilsonis vārdā Vladimirs.

 

Lieta tiks izskatīta telpā, kur īpašos drošības apstākļos parasti tiek tiesātas īpaši bīstamas personas, piemēram, radikālie islāmisti.

Ģenerālprokurors apsūdzējis Vācijas dienvidos dzīvojošo vīrieti par Vācijas ārējās tirdzniecības likuma pārkāpšanu astoņos gadījumos un par preču pārdošanu "Krievijas militārajiem aģentiem", pārkāpjot ES sankciju režīmu.

2018. gada decembrī prokuratūra paziņoja, ka Vladimiru ir arestējuši Vācijas muitas darbinieki. Viņa dzīvoklī un birojos Bādenes-Virtembergas rietumu apgabalā tika veikta kratīšana. Sākotnēji vīrietis tika apsūdzēts par tehniskā aprīkojuma pārdošanu 1,7 miljonu eiro vērtībā "militāriem aģentiem" Krievijā laikā no 2014. līdz 2018. gadam.

Pēc prokurora teiktā, šāds aprīkojums ir īpaši piemērots izmantošanai militāro raķešu tehnoloģijā. To bieži izmantojot īpaši aviācijas un kosmiskās aviācijas tehnoloģijās. Materiāli, kurus viņš, iespējams, pārdevis, pazīstami kā karstās izostatiskās presēšanas iekārtas. Šo tehnoloģiju var izmantot civiliem vai militāriem mērķiem. Saskaņā ar ES sankciju režīmu šādu preču eksports uz Krieviju ir aizliegts, ja tās ir paredzētas pilnīgai vai daļējai militārai lietošanai vai militāriem lietotājiem. Lai apietu eksporta kontroli, izmantoti, piemēram, dažādi viltoti dokumenti.

Vēlāk, šī gada augustā, parādījās detalizētāka informācija. Proti, vīrieti nu apsūdzēja par ražošanas iekārtu un materiālu nelikumīgu eksportu nepilnu divu miljonu eiro vērtībā laikā no 2014. gada septembra līdz 2018. gada jūnijam.

Prokurors paziņoja, ka aizdomās turētais pārdevis dekaborānus - ķīmiskos savienojumus, kas atrodami raķešu degvielā un sprāgstvielās. Tie satur boru un ūdeņradi, ir viegli uzliesmojoši un ārkārtīgi toksiski.

68 gadus vecais Vladimirs esot apsolījis piegādāt 15 kilogramus dekaborānu militārajam aģentam un daļu no šī sūtījuma jau bija eksportējis. Vīrietis savas darbības centies slēpt un pārvadājis bīstamās vielas gan personīgi, gan nosūtījis tās pa pastu. Prokurors ir atteicies norādīt, kam apsūdzētais pārdevis šo vielu Krievijā. Bet saskaņā ar "Deutsche Welle" izmeklēšanu pastāv saikne ar vismaz vienu Krievijas uzņēmumu.

Minhenes Tehniskās universitātes profesors Roberts Šmukers skaidroja, ka šie ķīmiskie savienojumi pielietoti kosmiskās aviācijas tehnoloģijās un tos izmantojot tikai pētījumos. Zinātnieks piebilda, ka šīs vielas var izmantot arī kodoltehnoloģijās.

Vācijas raidsabiedrība gan apsūdzētā advokātu, gan ģenerālprokuroru lūdza komentēt lietu pirms tiesas procesa, taču atbilde netika saņemta. Pagaidām vienīgā informācija par šo lietu ir iegūta no diviem federālo prokuroru paziņojumiem presei. Ja tiesa vīrieti atzīs par vainīgu, viņam draud cietumsods no viena līdz 15 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt