Vācijā šonedēļ arestēti vairāki galēji labējās ekstrēmistu grupas locekļi

Pēc Vācijas policijas veiktās kratīšanas 10 dažādās federālajās zemēs šonedēļ izdevās aizturēt vairākus radikālā grupējuma „Reichsbürger” jeb “Reiha pilsoņi” kustības locekļus. Šīs galēji labējās organizācijas biedri un atbalstītāji neatzīst mūsdienu Vācijas valsti un uzskata sevi par Vācijas Impērijas pilsoņiem, kas pastāvēja līdz Pirmajam pasaules karam.

Vācijā šonedēļ arestēti vairāki galēji labējās ekstrēmistu grupas locekļiArtjoms Konohovs

  Pēc policijas vārdiem, šīs grupas biedri ir bruņoti un ārkārtīgi bīstami. Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes iekšlietu ministrs Herberts Reils sacīja, ka kustības biedri simpatizē nacistu idejām, kā arī iestājas pret ebrejiem un ārzemniekiem. Tādēļ Reils uzskata viņus par ārkārtīgi bīstamiem sabiedrībai. Ziemeļreina-Vestfālene ir viens no Vācijas reģioniem, kas bija šīs organizācijas uzmanības centrā.

  Dažādas Vācijas amatpersonas vairākkārt ir uzsvērušas, ka cīņa pret radikāliem grupējumiem turpināsies arī Covid-19 izplatības izraisītās ārkārtējās situācijas laikā.

  „Reichsbürger” kustība savos uzskatos ir līdzīga ASV suverēno pilsoņu grupai. Šie cilvēki uzskata, ka mūsdienu Vācija ir nevis valsts, bet gan uzņēmums. Tādēļ viņi atsakās pildīt tās likumus, maksāt nodokļus un sodus un pat izmanto savu valūtu. Grupas biedru vidū ir plaši izplatīta holokausta noliegšana un konspirāciju teorijas.

  Lai gan Vācijā par šīs kustības pilntiesīgiem biedriem tiek uzskatīts tikai 21 cilvēks, tās sekotāju un atbalstītāju skaits ir mērāms tūkstošos. Pārsvarā tie ir vīrieši vecumā no 40 līdz 60 gadiem.

  Kratīšanu laikā policija izņēma datorus, ieročus, munīciju, beisbola nūjas, propagandas materiālus, kā arī nedaudz narkotiku.

  Vācijas varas iestādes nolēma pievērst pastiprinātu uzmanību šai grupai pēc februārī notikušā teroristiskā uzbrukuma Hānavas pilsētā. Toreiz attāls šīs kustības simpatizētājs nošāva deviņus cilvēkus. Viņiem visiem bija migrantu izcelsme.

  Pēc minētās apšaudes Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers pasludināja karu pret galēji labējiem ekstrēmistiem. Viņš norādīja, ka tas ir viens no lielākajiem drošības izaicinājumiem valstī.

  Arī oktobrī notikušie uzbrukumi sinagogai Hallē un bēgļus atbalstošā politiķa slepkavība jūnijā lika pievērst pastiprinātu uzmanību šai parādībai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti