Dienas ziņas

Igaunija izbeigs ārkārtējo situāciju

Dienas ziņas

Tukuma Mākslas muzejs atsāk darbu ar jaunu izstādi

Vācija sāk atvērt robežas

Vācija sāk atvērt robežas

No 16. maija savas robežas viena otrai atkal atvērušas Vācija, Austrija un Šveice. Pierobežas iedzīvotāji žogu novākšanu atzīmēja ar kuplām svinībām. Robeža šodien atvērta arī starp Vāciju un Luksemburgu.

Vairākas nedēļas žogi atdalīja Vācijas pilsētu Konstanci no Šveices pilsētas Kroiclingenes, bloķējot cilvēku pārvietošanos starp abām valstīm, lai iegrožotu koronavīrusa izplatīšanos. Žogus sāka novākt piektdien vakarā, kad oficiāli stājās spēkā Vācijas un Šveices vienošanās par robežas kontroles un uzraudzības atvieglošanu. Pierobežā dzīvojošie vācieši un šveicieši kuplā skaitā sapulcējās uz svinībām, lai atzīmētu notikumu.

“Esam priecīgi, ka beidzot robežas atkal ir atvērtas un mēs varam satikt savus mīļos. Ne tikai ģimenes, bet arī draugus. Varam būt kopā, pat ievērojot mazu distanci,” saka Vācijas pilsone Kristiāna Gondorfa.

“Redzēt žogu tieši durvju priekšā un militārās policijas patruļas ir mazliet dīvaini, jo ko tādu ir grūti iedomāties miera laikos. Tagad, kad žogs atkal ir novākts, ir laiks iedzert glāzi šampānieša, svinēt un satikties, priecāties par brīvības atgriešanos,” priecājas Vācijas pilsonis Simons Šafthoitle. 

Robežas kontroles mīkstināšana nozīmē, ka varēs tikties abpus tai dzīvojoši ģimenes locekļi. Robežu nu var šķērsot tie, kuriem otrajā pusē pieder īpašums. Tomēr tiem, kas vienkārši vēlas šķērsot robežu vai lai iepirktos, vai tūristiem, tā joprojām ir slēgta. 


Vācija savas robežas slēdza martā, atļaujot valstī ieceļot vienīgi būtisku iemeslu dēļ atsevišķām grupām, arī kravas auto šoferiem.

Sākot mazināties jaunu koronvīrusa saslimšanu skaitam, no pusnakts robežas šķērsošanas ierobežojumi atcelti arī uz Vācijas un Austrijas robežas. 

Sestdien atkalatvērta arī Vācijas un Luksemburgas robeža. Atzīmējot notikumu, uz Mozeles tilta, ka savieno abas valstis, abi uzvilkuši sejas maksas, Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss tikās ar savu Luksemburgas kolēģi Žanu Aslebornu. Vācijas ārlietu ministrs notikumu nodēvēja par “svarīgu zīmi”, ka ceļošana Eiropā sāk atgriezties normālās sliedēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti