Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Vācijā potēšanos pret Covid-19 organizē luterāņu baznīcās

Vācijā potēšanos pret Covid-19 organizē arī luterāņu baznīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairākās Vācijas luterāņu baznīcās iekārtoti potēšanas punkti pret Covid-19. Īpaši svarīga šī garīdzniecības iniciatīva ir Saksijā, kur ir zemākā vakcinācijas aptvere valstī.

Kemnicas pilsētā ar apmēram 247 tūkstošiem iedzīvotāju bijušās Vācijas Demokrātiskās Republikas teritorijā liela daļa iedzīvotāju ir skeptiski pret vakcināciju vai neuzticas varas iestādēm. Tāpēc garīdznieki nolēma iesaistīties šīs problēmas risināšanā, un Ziemassvētku periodā durvis kādas nevalstiskas organizācijas mediķiem vēra Svētā Pētera luterāņu baznīca.

Iespēju saņemt poti izmantoja daudzi draudzes locekļi, taču pat vakcinētajiem bija neviennozīmīgs viedoklis par akciju.

Vietējais iedzīvotājs Berndts Hilberts intervijā medijiem norādīja, ka tas ir valsts uzdevums un baznīcai tas nav jādara. Tomēr viņš arī esot pateicīgs garīdzniekiem par šo iespēju.

Tikmēr Vācijas varas iestādes informē, ka Saksijā līdz Ziemassvētkiem pilnībā vakcinējušies tikai nedaudz vairāk par 60 procentiem iedzīvotāju, bet visā valstī šis rādītājs ir apmēram 71 procents. 

KONTEKSTS:

Vācijā no otrdienas, 28. decembra, tiek pastiprināti Covid-19 vīrusa omikrona varianta straujās izplatības dēļ noteiktie ierobežojumi. Amatpersonas jau brīdinājušas, ka omikrona izplatības dēļ Vācijai jārēķinās ar jaunu uzliesmojuma vilni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti