Vācijā politiķu un personu datus nopludinājis 20 gadus vecs jaunietis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles un citu ietekmīgu publisko personu datus nopludinājis kāds 20 gadus vecs jaunietis. Saskaņā ar varasiestāžu sniegto informāciju, puisis to pastrādājis aiz dusmām un saistībā ar šo cilvēku izteikumiem. Vairāk par notikušo, kas Vācijā aktualizēja kiberdrošības jautājumus, stāsta Hardijs Ventnieks.

Vācijā politiķu un personu datus nopludinājis 20 gadus vecs jaunietis
00:00 / 01:28
Lejuplādēt

Pirms četrām dienām Vācijas mediji aktīvi ziņoja par simtiem politiķu, žurnālistu un sabiedrībā zināmu cilvēku personīgās informācijas noplūdināšanu internetā. Dati tika izplatīta sociālajā tīklā „Twitter” - ik dienu atklājot personu telefona numurus, dzīvesvietas adreses un citu svarīgu informāciju.

Šis notikums satrauca Vācijas valsts drošības institūcijas un amatpersonas, kā arī ieguva plašu mediju un sabiedrības uzmanību. Tika runāts par draudiem kiberdrošībai un, ka noplūde, iespējams, bijusi politiski motivēta, jo vienīgā partija, par ko nebija izplatīta informācija, bija eiroskeptiski noskaņotais spēks "Alternatīva Vācijai"

Saskaņā ar laikrakstu „Bild” visvairāk personīgā informācija tikusi nopludināta par kancleres Angelas Merkeles konservatīvo bloku - ap 400 politiķiem. Par kādu simtu mazāk publiskots par Sociāldemokrātisko spēku, bet ap simtu un mazāk par pārējām partijām. Starp cietējiem ir arī vācu žurnālisti un slavenības.

Vainīgais, kurš atklājis kontaktinformāciju un atsevišķos gadījumos publicējis „Twitterī” arī partiju dokumentus, tika aizturēts Hesenes zemē Vācijas centrālajā daļā. Vēlāk nopratinot, izmeklētājiem kļuva arī skaidrs iemesls, kāpēc 20 gadus vecais jaunietis ir šādi rīkojies. Viņu sadusmojušo šo publisko personu izteikumi.

Saskaņā ar Vācijas Federālās Kriminālpolicijas pārvaldes paziņojumu, aizturētais jaunietis nopratināšanas laikā sniedza arī vērtīgu informāciju ne tikai par šo noziegumu. Izmeklētāji uzskata, ka viņš rīkojies ir viens, tādējādi nav pamata izvirzīt apsūdzības otram jaunietim, kuram šobrīd piemērots aculiecinieka statuss.

Ņemot vērā, ka 20 gadus vecais jaunietis nerada draudus drošībai, kā arī nesaskata riskus, ka puisis varētu mēģināt bēgt, viņš pēc nopratināšanas ticis atbrīvots. Tomēr tas vēl nenozīmē, ka jaunietim par pastrādāto noziegumu nevajadzēs atbildēt. Tiek norādīts, ka viņam vēl priekšā iespējama tiesvedība, kurā vainīgajam var tikt izvirzītas apsūdzības gan par datu zādzību, gan to publiskošanu.

KONTEKSTS:

Nozagti vairāku simtu Vācijas politiķu, tostarp kancleres Angelas Merkeles un valsts prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera dati un dokumenti, un viņu personīgā informācija publicēta internetā, vēsta BBC. Pagaidām nav skaidrs, kas atbildīgs par datu nopludināšanu. Valdība cenšas noskaidrot, vai dati iegūti hakeru darbības rezultātā, vai arī tos nopludinājis kāds, kuram jau bijusi piekļuve šādai informācijai.

Politiķu adreses, mobilo telefonu numuri, vēstules, čeki, personu apliecinošu dokumentu kopijas, kredītkaršu numuri un cita informācija nopludināti vietnē "Twitter". Cietuši politiķi no visām parlamentā pārstāvētajām partijām, izņemot galēji labējo partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD). Intervijā televīzijas kanālam "Euronews" partijas pārstāvji gan nolieguši jebkādu iespējamo saistību ar šo datu nopludināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti