Vācijā parlaments lems par «Huawei» iesaisti 5G attīstīšanā

Pagājušajā nedēļas nogalē Vācijas kristīgo demokrātu partijas sanāksmē ticis atbalstīts priekšlikums saistībā ar Ķīnas uzņēmuma „Huawei” iesaisti 5G tīkla attīstīšanā Vācijā. Tagad par šo jautājumu būs jālemj Vācijas parlamentam. Tas notiks par spīti tam, ka Vācijas kanclere Angela Merkele iepriekš paudusi atbalstu brīvai konkurencei.

Par «Huawei» iesaisti 5G attīstīšanā Vācijā lems parlaments Rihards Plūme

Vācijas kancleres Angelas Merkeles kristīgo demokrātu partijā pieaugušas bažas par Ķīnas uzņēmuma „Huawei” iesaisti 5G tīkla attīstīšanā Vācijā. Lai gan Merkele nesen teica, ka viņa atbalsta ķīniešu dalību šāda veida līgumos, kas, domājams, ir vairākus miljardus eiro vērti, daudziem viņas partijā ir nopietni iebildumi. Šī iemesla dēļ partija par spīti kancleres nostājai par brīvu konkurenci tirgū, savā sanāksmē panākusi, ka šī uzņēmuma iesaisti projektos izskatīs Vācijas parlaments.

Priekšlikuma autori skaidri norādījuši, ka priekšlikuma mērķis ir ierobežot „Huawei”, jo šī uzņēmuma aprīkojuma izmantošana valsts sakaru tīklus varētu pakļaut Ķīnas spiegošanas riskiem vai pat sabotāžai, ko „Huawei” kategoriski noliedzis.

Arī citas Vācijas partijas likušas saprast, ka „Huawei” iesaiste 5G attīstīšanā ir riskanta un nebūtu pieļaujama. Šāda priekšlikuma pieņemšanu, visticamāk, ar prieku uztvers Vašingtona, kas jau brīdinājusi savus sabiedrotos Eiropā par iespējamajiem riskiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti