Vācija panākusi 14 valstu, arī Latvijas, piekrišanu par migrantu atpakaļuzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele ir spējusi vienoties ar 16 ES valstīm par iebraucēju atgriešanu. Šādi Merkele cer izpildīt savu koalīcijas partneru, Kristīgi sociālās savienības (CSU) prasības ierobežot migrāciju. Arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) piektdien, 29. jūnijā, Briselē norādīja, ka Latvija jau šobrīd uzņem mūsu valstī reģistrētos patvēruma meklētājus, ja tie tiek izraidīti no Vācijas vai kādas citas Eiropas Savienības (ES) valsts.

Merkele ir izplatījusi saviem koalīcijas partneriem jaunāko migrācijas plānu. Tas paredz, ka 16 ES valstis, tostarp arī Latvija, būs gatavas no jauna uzņemt tajās reģistrētos patvēruma meklētājus. Kā zināms, daudzi iebraucēji nevēlas palikt Austrumeiropā vai Dienvideiropā un nelegāli dodas uz Vāciju, Dāniju un Zviedriju, kas rada šīm valstīm papildu slogu.

Tādēļ Berlīne vēlas, lai imigrantus varētu ātri aizsūtīt uz to valsti, kur viņi ir reģistrēti. Kučinskis piektdien Briselē, pēc ES valstu līderu sanāksmes, apstiprināja, ka Latvija jau tagad uzņem reģistrētos bēgļus, kas tiek izraidīti no citām valstīm.

“Mēs jau nevaram cilvēkus ar varu noturēt. Protams, ka ir spēkā, un mēs ar Vācijas kancleri vakar pārrunājām, ka mēs vēlreiz aktualizēsim šo atpakaļ atsūtīšanas līgumu. Ja cilvēki ir aizbēguši uz Vāciju, tad, protams, ka mēs viņus ņemam atpakaļ, ja viņi no Vācijas tiek atsūtīti. Bet neapšaubāmi, ka bēgļi, pēc līdzšinējās pieredzes, meklē vietas, kur, pirmkārt, ir kopienas un kur ir ekonomiskie apstākļi,” stāsta Kučinskis.

Vairāki izdevumi atzīmē, ka starp valstīm, kas ir gatavas uzņemt no Vācijas izsūtītos patvēruma meklētājus, ir Ungārija, bet nav Austrijas. Lai gan abu valstu valdības vadītāji ir pazīstami ar asiem izteikumiem pret migrāciju.

Tāpat Merkeles plāns paredz nosūtīt vācu robežsargus uz Bulgāriju, lai palīdzētu viņiem tikt galā ar iebraucējiem, kas Eiropā nokļūst caur Turciju. Tiek ziņots, ka Bulgārijas valdība tam jau ir piekritusi. Nepieciešamības gadījumā Vācija būšot gatava palīdzēt arī Horvātijas un Slovēnijas robežsargiem. Tiek runāts arī par iebraucēju centru izveidi Vācijas pierobežā.

Jau piektdien Briselē Merkele norādīja, ka Spānija un Grieķija ir gatavas uzņemt šajās valstīs reģistrētos patvēruma meklētājus. Kanclere arī sacīja, ka ceturtdienas naktī panāktā vienošanās atbilst viņas Bavārijas koalīcijas koalīcijas partneru prasībām. Tomēr tā neļauj slēgt robežas, kā to bija draudējis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

Svētdien ir paredzēta apspriede starp Merkeli un viņas koalīcijas partneriem. Vācijas kanclere cer, ka viņai ar šo plānu izdosies pārliecināt abas partijas turpināt darbu esošajā valdībā.

Jau ziņots, ka ES dalībvalstis naktī uz piektdienu panāca vienošanos, kas paredz izveidot kontrolētus nelegālo imigrantu vētīšanas centrus, kurus uz brīvprātības pamata ES dalībvalstis izvietos savā teritorijā. Vienlaikus iecerēts veidot arī imigrantu uzņemšanas centrus ārpus ES teritorijas, piemēram, Ziemeļāfrikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti