Vācija neaicinās Krieviju uz G7 samitu Bavārijā

Vācija neaicinās Krieviju uz jūnijā Bavārijā gaidāmo attīstīto valstu jeb G7 samitu, intervijā laikrakstam “Die Welt” paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers. 

Iepriekš Vācijas radikālā “kreiso” partija rosinājusi uzaicināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un G7 tikšanos, jo viņa dalība esot nepieciešama daudzu starptautisko krīžu atrisināšanai. Šteinmeiers šo iespēju noraidījis, vēsta raidsabiedrība BBC.

Jau pērn attīstīto valstu klubs rīkoja tikšanos bez Putina, protestējot pret Krievijas īstenoto Krimas aneksiju un situācijas destabilizāciju Ukrainas  austrumos.

Pēc Šteinmeiera teiktā, ceļu uz attīstīto valstu klubu, lai tas atkal kļūtu par G8, Krievijai var pavērt tikai atteikšanās no Krimas.  

Vācijas ārlietu ministrs atzinis, ka  Krievijas dalība Sīrijas, Jemenas un Lībijas krīžu noregulēšanā ir vēlama, taču tās atgriešanās attīstīto valstu klubā pašlaik nav iespējama.

“Ilgstoši izolēt Krieviju nav mūsu interesēs. Taču pēc nelikumīgas Krimas aneksijas mēs nevaram rīkoties tā, it kā nekas nebūtu noticis,” paudis ministrs.

 Pērn jūnijā, atbildot G7 valstu grupas līderu pārmetumiem par situācijas destabilizāciju Ukrainā un jaunu sankciju draudiem, Krievija pieprasīja sniegt pārliecinošus pierādījumus par tās vainu Ukrainā. Jūnijā pirmo reizi kopš deviņdesmitajiem gadiem G7 sarunas notika bez Krievijas prezidenta līdzdalības tajās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti