Rīta Panorāma

Neapstiprina ziņas par Ukrainas pilsētas Soledaras krišanu

Rīta Panorāma

Zviedrijā atrastas lielākās retzemju metālu iegulas

Klimata aktīvisti turpina protestus pret Vācijas ogļraktuvēm

Vācijā klimata aktīvisti protestē pret ogļraktuvēm; ieņēmuši ekonomikas ministra biroju

Klimata aktīvistiem Vācijas ciematā Luceratā turpinot protestus pret ogļu raktuvju paplašināšanu, viņu atbalstītāji ieņēmuši Vācijas ekonomikas ministra Roberta Hābeka reģionālo biroju Flensburgā.

Luceratas ciematā apmēram 200 aktīvisti  apmetušies mājās, kuras plānots nojaukt un ko atstājuši ciemata iedzīvotāji. Posteņi izvietoti arī kokos un uz māju jumtiem, un akcijas dalībnieki dara visu iespējamo, lai neļautu viņus padzīt.  
Policija trešdien sāka operāciju ciemata atbrīvošanai, taču tā varētu ilgt vairākas nedēļas. Nedēļas nogalē demonstrācijā netālu no ciemata plāno piedalīties arī zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga. 

Tikmēr grupas "Ende Gelaende" pārstāvji sociālās saziņas vietnē "Twitter" publicējuši attēlu ar atvērtu ministra biroja logu, pa kuru izkārts plakāts ar uzrakstu: "Hābeks lielā mērā ir atbildīgs par vardarbīgo izlikšanu no Luceratas".

Aktīvisti arī norādījuši, ka valdības mērķis atteikties no ogļu izmantošanas līdz 2030. gadam nav pietiekams Parīzes klimata vienošanās mērķu īstenošanai. Ekonomikas  ministrs pārstāv Zaļo partiju, un arī citviet valstī notikušas akcijas pret šo politisko spēku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti