Rīta Panorāma

LU deju ansambļa «Pērle» koncerts «Pērles ceļā»

Rīta Panorāma

Padomi auto sagatavošanai ziemai

Vācijā fermeri protestē pret valdības «zaļo politiku»

Vācijā fermeri protestē pret valdības «zaļo politiku»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākās Vācijas pilsētā notikušas fermeru protesta akcijas pret valdības plāniem ieviest stingrākas vides aizsardzības prasības. Aktīvisti norādīja, ka neiebilst pret "zaļāku" politiku, taču tā jāīsteno pakāpeniski un ieklausoties lauksaimnieku viedoklī.

"Tas nenozīmē, ka mēs esam pret vides aizsardzības pasākumiem vai dzīvnieku labturības principiem. Nepavisam ne, bet mums rodas iespaids, ka šie jautājumi tiek izlemti, nekonsultējoties ar mums un neņemot vērā mūsu zināšanas," teica fermeris Klauss Hartmans.

Vācijas raidorganizācija "Deutche Welle" informē, ka uz mītiņu Bonnā bija ieradušies apmēram 4 000 fermeru ar 2 000 traktoru. Lauksaimniecības tehnikas kolonnas uz laiku paralizēja satiksmi uz galvenajiem ceļiem un centrā. Līdzīgas akcija notika arī galvaspilsētā Berlīnē, Minhenē un citās lielākajās pilsētās.

Protestu rīkotāji uzsvēra, ka modernā lauksaimniecība nav iespējama bez mākslīgā mēslojuma un dažādu ķīmisku vielu izmantošanas.

Augsne esot nabadzīga, un šie ierobežojumi būtiski samazinātu ražas.

Tikmēr atbildīgās amatpersonas pauda daļēju sapratni par problēmu un solīja īstenot lauksaimnieku atbalsta pasākumus. Tomēr vides ministre Svenja Šulce atgādināja, ka ķīmisko vielu izmantošana būtiski ietekmē dzīvnieku, tai skaitā putnu un kukaiņu populāciju, un tas var radīt būtiskus draudus apkārtējai videi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti