Rīta Panorāma

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Rīta Panorāma

Protesti Peru rada problēmas tūristiem

Vācijā ar lielākām algām sāk pārvilināt skolotājus to trūkuma dēļ

Vācijā ar lielākām algām sāk pārvilināt skolotājus

Vācijas izglītības iestāžu vadītāji ceļ trauksmi par skolotāju trūkumu, un atsevišķas federālās zemes viņus cenšas pārvilināt ar labākām algām.

Diskusijas veicināja Hesenes federālās zemes lēmums paaugstināt algu sākumskolas skolotājiem no apmēram 3600 līdz 4200 eiro. Atalgojumu virs vidējā valstī, kā arī pārcelšanās pabalstu un citus bonusus piedāvā arī Bavārijā.

Situācija ir sarežģīta, un pedagogu trūkums kā galvenā problēma minēta izglītības iestāžu vadītāju aptaujā. Tālu atpalika lēnais digitalizācijas temps un pārāk liela birokrātija.

Problēmu saasina situācija augstskolās, kur pasniedzēju skaits 10 gadu laikā samazinājies gandrīz par 14% un sarucis arī pedagoģijas studentu skaits.

Skolotāju pārvilināšanu eksperti dēvē par neproduktīvu, jo tā nerisina problēmu pēc būtības.

"Mums ir nepieciešams turpināt palielināt studiju vietu kapacitāti, lai mēs varētu piesaistīt vairāk skolotāju. Visām federālajām zemēm ir jāsaprot, ka nepieciešams tos apmācīt un sagatavot, nevis pārvilināt vienam no otra," sacīja eksperts Tilo Hartmans.

Vācijā kopumā ir apmēram 800 000 pedagogu, bet nav aizpildītas apmēram 40 000 vakanču. Nākamo piecu līdz sešu gadu laikā varētu pietrūkt 250 000 skolotāju.

Līdzīgas problēmas ir arī Francijā, Austrijā, Somijā, arī Latvijā un vairākās citās Eiropas valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti