Uzspridzinot «ātrās palīdzības» busu, talibi nogalina teju 100 cilvēku

Afganistānas galvaspilsētu Kabulu satricinājis kārtējais uzbrukums. Islāmistu grupējuma "Taleban" sarīkotā sprādzienā ir nogalināti vairāk nekā 90 cilvēku un vairāk nekā 150 ir ievainoti, ziņo Latvijas Radio. 

Uzspridzinot «ātrās palīdzības» busu, talibi nogalina teju 100 cilvēku
00:00 / 02:50
Lejuplādēt
Terorists pašnāvnieks uzbrukuma sarīkošanai esot izmantojis ar sprāgstvielām piekrautu ātrās palīdzības automašīnu.

Tikai pirms dažām dienām Afganistānas galvaspilsētā talibi sarīkoja uzbrukumu viesnīcai „Intercontinental”, kurā bija bojā gājušie un ievainotie.

Šoks, haoss , postaža – to ataino videokadri no Afganistānas galvaspilsētas Kabulas, kur šodien nograndis teroristu sarīkots sprādziens. Tas noticis centrālā vietā pilsētā, kur atrodas vairākas nozīmīgas valdības iestādes, kā arī Eiropas Savienības pārstāvniecība. Talibu runasvīrs Zabihulla Mudžahids paziņoja, ka grupējums uzņemas atbildību par uzbrukumu, un tas esot bijis vērsts pret policijas konvoju.

Upuri ir lieli. Ziņo, ka sprādzienā ir nogalināti vairāk nekā 90 mit cilvēku un vairāk nekā 150 ir ievainoto. No Eiropas Savienības pārstāvniecības Afganistānā neviens neesot cietis. Uzbrucējiem ir izdevies ar atrās palīdzības automašīnu, kas bijusi pildīta ar spridzekļiem, iekļūt ielā, kurā pārvietoties ļauts tikai un vienīgi valdības iestāžu darbiniekiem. Šis ir kļuvis par pēdējo mēnešu asiņaināko talibu sarīkoto uzbrukumu. Tikai pirms nedēļas „Taleban” pārstāvji ielauzās Kabulas viesnīcā "Intercontinental", kur bojā gāja vairāki desmiti cilvēku un teju puse no viņiem bija ārzemnieki no Ukrainas, Grieķijas, Kazahstānas, Vācijas un Venecuēlas pilsoņi. Cīņa par viesnīcas atbrīvošanu bija pamatīga un Afganistānas drošības spēkiem uzbrukumu izdevās apturēt  tikai pēc teju diennakts.

Situācija Afganistānā pēdējos gados, kopš to ir atstājusi lielākā daļa NATO un sabiedroto spēku, ir kļuvusi bīstamāka un uzbrukumu skaits būtiski pieaug un lielus zaudējumus cietuši arī Afganistānas drošības spēki.
ASV un NATO ir apsvērušas iespēju nosūtīt uz Afganistānu papildspēkus drošības situācijas uzlabošanai. Saskaņā ar ANO datiem no 34 provincēm Afganistānā 31 ir nemitīgu uzbrukumu draudos, simtiem tūkstošu cilvēku ir devušies bēgļu gaitās iekšzemē un joprojām turpina pamest valsti, lai mēģinātu nokļūt ārzemēs. Afgāņi tūdaļ aiz sīriešiem veido otro lielāko bēgļu grupu, kuri meklē patvērumu arī Eiropā.

Raidorganizācija „DW”, kas uzrunājusi Kabulas iedzīvotājus, vēsta, ka daudzi norāda uz pieaugošo bezdarbu un slikto ekonomisko stāvokli, kas arī mudina afgāņus pievienoties talibiem. „Ja cilvēki strādā, viņi nekaro,” raidorganizācijai atzīst amatnieks Nazirs Ahmads.

Bez talibiem arvien plašākas savi ietekmi Afganistānā nostiprina teroristiskais grupējums „Daīš”, kurš īpaši aktīvi darbojas Austrumos pie Pakistānas robežas. Afganistāna ir atkarīga no ārējas ekonomiskas palīdzības. Eiropas Savienība ir viens no lielākajiem donoriem, taču pasliktinoties drošības situācijai arī šā atbalsta saņemšana kļūst apgrūtināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti