Uzlidojumos Sīrijā pēdējo mēnešu laikā 450 bojāgājušie

Sīrijas armijas un to atbalstošās Krievijas aviācijas uzlidojumos Sīrijas provincē Idlibā pēdējo mēnešu laikā nogalināti vismaz 450 civiliedzīvotāji. Satraucošos datus īpašā ANO Drošības padomes sēdē publiskoja šīs organizācijas pārstāvji. 

“Jau vairāk nekā 90 dienas Krievijas Federācijas atbalstīto Sīrija valdības spēku īstenotajos uzlidojumos un apšaudēs tā sauktajā Idlibas deeskalācijas zonā notiek asinspirts. 26. jūlijā Augstā cilvēktiesību komisāra birojs identificēja vismaz 450 civiliedzīvotājus, kuri ir nogalināti kopš aprīļa beigām, un vairāk nekā 100 bojāgājušos pēdējās divās nedēļās,” norādīja ANO pārstāvis Marks Loukoks. 

ANO pārstāvji arī informē, ka savus mājokļus konflikta zonā pametuši apmēram 440 tūkstoši cilvēku, un aicina Krieviju un Sīriju pārtraukt uzlidojumus Idlibas provincē.

Tikmēr oficiālās Maskavas pārstāvji kārtējo reizi noliedza pārmetumus, un maz ticams, ka Drošības padomei izdosies pieņemt konkrētu lēmumu. Krievijas vēstnieks paziņoja, ka minētie fakti nav pārbaudīti un daudzi cilvēki iet bojā teroristisko organizāciju uzbrukumos.

Lielāko daļu Idlibas provinces kontrolējot “Al Nusras” fronte, un ekstrēmistu rīcībā ir moderns ārvalstīs ražots bruņojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti