Uzdod veikt izmeklēšanu pret ASV Augstākās tiesas tiesneša kandidātu Kavano

Baltais nams ir uzdevis ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB) veikt izmeklēšanu par apsūdzībām pret ASV Augstākās tiesas tiesneša kandidātu Bretu Kavano. Kādreizējā skolasbiedrene apsūdz Kavano izvarošanas mēģinājumā. Viņa ir sniegusi publiskas liecības Kongresā, tomēr tiesnesis visas apsūdzības noraida.

ASV prezidentam Donaldam Trampam piektdien nācās pieprasīt FIB veikt papildu izmeklēšanu par apsūdzībām, ko pret Kavano izvirzījusi viņa bijusī skolasbiedre Bleizija-Forda. Tagad viņa ir universitātes profesore Kalifornijā. 

ASV izmeklēs apsūdzības pret Augstākās tiesas tiesneša kandidātu
00:00 / 01:33
Lejuplādēt

Bleizija-Forda ir sniegusi liecības Kongresā, uzsverot, ka pilsoņa pienākums liek viņai izstāstīt, ka Kavano kādas ballītes laikā pirms aptuveni 30 gadiem ir mēģinājis viņu izvarot.

“Brets sagrāba mani un mēģināja novilkt manas drēbes," teica Bleizija-Forda. "Viņam nebija viegli to izdarīt, jo viņš bija ļoti apdullis un arī tādēļ, ka zem drēbēm man bija uzvilkts viendaļīgs peldkostīms. Es domāju, ka viņš gribēja mani izvarot. Es mēģināju saukt pēc palīdzības, bet Brets uzlika roku uz manas mutes, lai es nevarētu pakliegt. Tas mani ir nobiedējis visvairāk un ir atstājis visdziļāko iespaidu uz manu dzīvi.”

Kavano visas apsūdzības noraida. Viņš apgalvo, ka neko tādu nekad nav darījis. Pretrunīgas liecības ir snieguši arī abu toreizējie skolasbiedri. Daži saka, ka Kavano ir bijis priekšzīmīgs skolnieks un vēlāk students. Citi apgalvo, ka viņš dažādās ballītēs mēdza regulāri un kārtīgi piedzerties.

Pats Augstākās tiesas tiesneša kandidāts uzstāj, ka viņš jaunībā vienmēr ir dzēris ar mēru un arī ir spējis atcerēties un kontrolēt visu, ko ir darījis.

Lai arī Senāta Tieslietu komitejas locekļi ar vienas balss pārsvaru nolēma virzīt Kavano kandidatūru apstiprināšanas balsojumam, republikāņu senators no Arizonas štata Džefs Fleiks pēdējā brīdī mainīja domas un paziņoja, ka bez papildu FIB izmeklēšanas balsos pret Kavano apstiprināšanu. Viņam ātri pieslējās arī divas Republikāņu partijas senatores, kuras ne vienmēr balso kopā ar pārējo partiju.

Iespējams, Fleika rīcību iespaidoja negaidīta saruna Kongresa ēkas liftā, kuras laikā kāda sieviete kaismīgi dalījās ar savu seksuālās vardarbības pieredzi, sakot, ka arī ir piedzīvojusi seksuālu vardarbību, bet neviens viņai toreiz neticēja.

Pēc šīs sarunas senators Fleiks sēdē bija manāmi satriekts. “Šī valsts tiek sašķelta mūsu acu priekšā," viņš teica. "Tādēļ mums ir jārīkojas ļoti atbildīgi.”

Pagaidām nav skaidrs, kad notiks balsojums par Kavano apstiprināšanu amatā. Augstākās tiesas tiesneši Amerikā spēlē ļoti būtisku lomu, jo viņi izšķir nozīmīgas lietas, kas ietekmē amerikāņu ikdienu. Turklāt šis amats tiek piešķirts uz mūžu. Kavano ir ļoti konservatīvs jurists un tādēļ Demokrātu partija kaismīgi iebilst pret viņa kandidatūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti