Uzbūvēts jauns kupols pār avarējušo Černobiļas atomreaktoru

Ukrainas pilsētā Černobiļā uzbūvēts jauns kupols pār 1986. gada katastrofā iznīcināto reaktoru. Tā atklāšanas ceremonijā piedalījās valsts prezidents Volodimirs Zelenskis un vairāku citu projektā iesaistīto valstu pārstāvji.

No metāla izgatavotais jaunais drošības norobežojums tiek uzskatīts par pasaulē lielāko šāda veida būvi. Tā celtniecība ilga 20 gadus.

Projekta kopējā izmaksas sasniedza pusotru miljardu eiro, un to finansēja Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un 45 valstis. 

Inženieri informēja, ka ar milzīgo 108 metrus augsto kupolu varētu nosegt Parīzes Dievmātes katedrāli, bet tā svars ir 36 tūkstoši tonnu. Konstrukcija ir pietiekami spēcīga, lai izturētu virpuļviesuli, un tā var kalpot vismaz 100 gadus.

Zelenskis ceremonijā uzsvēra, ka desmitiem valstu piedalījās projektā, lai kopīgi aizsargātu visu planētu un cilvēci no radioaktīvā piesārņojuma.

KONTEKSTS:

Černobiļas katastrofa ir lielākais civilās kodolenerģētikas negadījums, kura laikā gāja bojā 30 cilvēki, bet simtiem personu mira vēlāk radiācijas izraisītu slimību dēļ. No zonas 30 kilometru rādiusā ap staciju evakuēja 350 tūkstošus cilvēku, un šajā apgabalā joprojām nav atļauts dzīvot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti