Uz Ungārijas un Rumānijas robežas veidojas kilometriem garas rindas

Pie Ungārijas un Rumānijas robežas izveidojušās kilometriem garas automašīnu rindas. Sastrēgumu iemesls ir Eiropas Savienības amatpersonu lēmums pastiprināti  kontrolēt Šengenas zonas valstu ārējas robežas.  

Mediji ziņo, ka rīkojums par visu dokumentu pārbaudi, šķērsojot robežas, būs spēkā nedēļu.

Lielākās problēmas tā īstenošana radījusi Ungārijas varas iestādēm. Rumānijā pie robežas izveidojušās vismaz 5 kilometrus garas automašīnu rindas, un cilvēki ir spiesti gaidīt vairākas stundas, lai turpinātu ceļu.

Līdzīga situācija veidojas arī pie Ungārijas un Serbijas robežas.

Amatpersonas norāda, ka viens no krīzes iemesliem ir arī lielais cilvēku skaits, kuri ar autotransportu atgriežas Austrijā un Vācijā pēc Dienvideiropas valstīs pavadītām Lieldienu brīvdienām.

Automašīnu sastrēgumi varētu turpināties vēl trešdien, bet jau tuvākajā laikā situācija normalizēsies.

Jau ziņots, ka aprīļa sākumā visā Eiropas Savienībā (ES) ir stājušies spēkā jauni robežšķērsošanas noteikumi. Līdz šim ES valstu pilsoņi varēja šķērsot bloka ārējo robežu, vien ātri uzrādot robežsargam savu pasi. Bet turpmāk, piemēram, dodoties uz Krieviju, Baltkrieviju vai kādu citu valsti, kas nav ES vai Šengenas zonas sastāvā, visiem ceļotājiem ir jārēķinās ar to, ka viņu dokumenti tiks pārbaudīti dažādās ar valsts drošību saistītās datu bāzēs. Vismaz trīs valstīs tas jau ir radījis milzīgas rindas. Latvijas varas iestādes apgalvo, ka bija tam gatavas un lielu problēmu neesot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti