Panorāma

Ukraiņi Latvijā svin Eirovīzijas uzvaru

Panorāma

Somijas pienesums NATO – spēcīgi sauszemes spēki

Uz ukraiņu pleciem gulst Krievijas karavīru līķu savākšana

Uz ukraiņu pleciem gulst arī Krievijas karavīru līķu savākšana

Iebrucējiem atkāpjoties no Ukrainas teritorijām, visbiežāk nākas saņemt ziņas par tur pastrādātajiem noziegumiem un civiliedzīvotāju upuriem. Taču atkāpšanās atklāj arī ko citu – lielos zaudējumus Krievijas karaspēka rindās. Turklāt okupanti nesteidz savu karavīru mirstīgās atliekas nogādāt atpakaļ Krievijā.

Krievijas karaspēkam Ukrainas teritorijās atkāpjoties, tas aiz sevis atstāj ne vien postažu, bet arī savus bojāgājušos karavīrus. Drūmais uzdevums tos apzināt un uzglabāt nu gulstas uz Ukrainas karavīru pleciem.

Ukrainas bruņoto spēku pulkvedis Volodimirs Ļamzins uzrauga Ukrainas kontrolētajā teritorijā atrasto Krievijas karavīru līķu pārvietošanu un uzglabāšanu. “Tie tiks glabāti šeit, līdz starpvalstu līmenī tiks pieņemts lēmums par šo līķu atdošanu. Ukrainas puse ir gatava tos atdot rīt vai pat šodien. Taču no Krievijas līdz šim nav bijuši lūgumi līķus saņemt,” atklāja Ļamzins.

Pulkvedis pastāstīja, ka ar dzesēšanas iekārtām aprīkotajos vagonos tiek uzglabāti vairāki simti iebrucēju mirstīgo atlieku. Ukrainā kopumā ierīkotas daudzas šādas uzglabāšanas vietas.

“Viņiem ir tāda pasaka, ka savējos nepamet. Ja tā nebūtu pasaka, šo ķermeņu te nebūtu. Šeit, šajā ledusskapī, ir daži simti līķu. Tas ir fakts un pierāda to, ka viņi savējos pamet,” sacīja Ukrainas bruņoto spēku pārstāvis.

Tiesu medicīnas eksperti uz vietas pārbauda un identificē okupantu mirstīgās atliekas, kā arī fiksē nāves cēloni. Lai gan Ukraina gatava nekavējoties sākt procesu par karavīru mirstīgo atlieku nogādāšanu atpakaļ Krievijā, šāda vienošanās joprojām nav panākta.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt