Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Pusdiena 19.04.2016

Pusdiena

Afganistānā sprādzienā daži simti ievainoto un nezināms skaits bojā gājušo

Uz pusi sarucis migrantu skaits, kas devušies no Turcijas uz Grieķiju

Uz pusi sarucis migrantu skaits, kas devušies no Turcijas uz Grieķiju

Pēdējā laikā uz pusi ir sarucis migrantu skaits, kuri no Turcijas devušies Grieķijas virzienā, vēsta Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības organizācijas „Frontex”.

Aģentūra to skaidro ar ES un Turcijas līgumu, kas stājies spēkā martā un paredz atgriezt atpakaļ no Grieķijas migrantus, kam nepienākas patvērums.

ES organizācijas „Frontex”, kas uzrauga situāciju uz ES ārējām robežām un koordinē dienestu darbību, vēsta, ka martā migrantu daudzums, kuri no Turcijas līdz šim nonākuši Grieķijā, sarucis uz pusi. Tas joprojām ir salīdzinoši liels.

Grieķijas krastos laivās ir nonākuši teju 30 000 cilvēku, bet, kā apgalvo „Frontex”, šis migrantu daudzums ir uz pusi mazāks nekā iepriekš, piemēram, februārī. Tagad, aprīlī, Egejas jūras ūdeņus no Turcijas uz Grieķiju šķērsojot ap 100 cilvēku dienā, kas esot vēl mazāk. Pagaidām neesot ziņu, ka migranti meklētu citus ceļus un ka vairāk laivu būtu manīts, piemēram, Vidusjūrā.

Organizācijai „Frontex” tas liek secināt, ka ES un Turcijas noslēgtais līgums, kas paredz to, ka Turcija bloķē migrantu ceļus uz Eiropu, parāda pirmos rezultātus. ES un Turcijas vienošanās paredz, ka Ankara uzņem atpakaļ migrantus, kuri ir nonākuši Grieķijā, bet kuriem patvērums nepienākas, kā arī paplašina bēgļu nometnes savā teritorijā. Par to pretī ES ir apsolījusi trīs miljardus eiro bēgļu apgādei un uzturēšanai un līdz 2018.gada beigām savākt papildus vēl līdz trīs miljardiem eiro, ko Turcijai piešķirtu tad, ja pirmie trīs miljardi būs iztērēti. Par katru atpakaļ atgriezto migrantu ES ir apsolījusi uzņemt vienu sīrieti no Turcijas bēgļu nometnēm.

Turcijas vara izmanto katru brīdi, lai ES atgādinātu par tās apsolīto. Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu brīdinājis ES ievērot solījumu jau līdz jūnijam ieviest bezvīzu režīmu Turcijas pilsoņiem, pretējā gadījumā Ankara pārstāšot pildīt vienošanos par imigrantu plūsmas apturēšanu.

„Šī ir abpusēja vienošanās. Ja ES nevar spert nepieciešamos soļus, tad, protams, neviens nevar gaidīt no Turcijas, ka tā rīkosies. Turcija ir nopietns sarunu partneris. Tā dara to, kas solīts, un prasīs to arī no pretējās puses," tā paziņojis Turcijas premjerministrs Davutoglu.

Lai slāpētu spriedzi un izrunātu sadarbību, jau nedēļas nogalē, 23.aprīlī, Turcijā ieradīsies Vācijas kanclere Angela Merkele un Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Bezvīzu režīma ieviešana Turcijai ir viens no abu pušu sarežģītākajiem punktiem, jo līdz šim, lai tā notiktu, valstīm ir jāizpilda noteikti kritēriji. No diplomātiskiem avotiem zināms, ka arī Turcijai Eiropas Savienība ir noteikusi mājasdarbu sarakstu, kurus valstij nav īsti reāli izpildīt līdz vasarai, līdz ar to bezvīzu režīma ieviešana varētu arī nenotikt pieprasītajā laikā. Taču arī Eiropas Savienībai, kura ir bažās par lielo bēgļu pieplūdumu, Turcija ir ārkārtīgi svarīga partnere, un tāpēc kopīga valoda un risinājumi, kas abas puses apmierinātu, ir ļoti svarīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt