Dienas notikumu apskats

Ziemeļvalstu padome aicina saglabāt sankcijas pret Krieviju

Dienas notikumu apskats

Vācijas, Nīderlandes un Luksembugras pašvaldības AES dēļ sūdzēs tiesā Beļģiju

Francija sākusi pārvietot nepilngadīgos no Kalē migrantu nometnes

Uz patvēruma centriem pārvieto Kalē «džungļos» palikušos pusaudžus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas varasiestādes no migrantu nometnes pie Kalē ostas sākušas pārvietot uz centriem citviet valsts teritorijā aptuveni 1500 nepilngadīgos. Viņi bija pēdējie iemītnieki, kuri palikuši par „Džungļiem” sauktās nometnes tuvumā.

Nepilngadīgie imigranti no Afganistānas un Āfrikas Kalē ir nonākuši bez vecākiem cerībā pārcelties uz Lielbritāniju, kur dzīvo radinieki. Pagaidām viņus izvietos nometnēs Francijā, bet lielāko daļu Lielbritānija ir solījusi izmitināt pie sevis.

Līdzīgi kā Kalē pieaugušie nometnes iemītnieki pirms tam, tagad arī pusaudži autobusos nogādāti uz patvēruma vietām dažādos Francijas reģionos.

Atvadas no Kalē brīvprātīgajiem darbiniekiem, kas vairākus mēnešus nesuši ēdienu un segas, bijušas emocionālas un sirsnīgas. Pusotrs tūkstotis pusaudžu gaidīs tālāku varas iestāžu slēdzienu, kur viņus nogādāt tālāk.

Viņu mērķis ir Lielbritānija, kur daudziem dzīvo radinieki, tāpēc Francija ir lūgusi Apvienoto Karalisti darboties aktīvāk un uzņemt pie sevis vairāk pusaudžu. Līdz šim Lielbritānija ir uzņēmusi aptuveni 270 nepilngadīgos, kuri ir pievienojušies tuvākiem vai attālākiem radiniekiem, kuri jau dzīvo Lielbritānijā.

ANO jau ir kritizējusi abas valdības, sakot, ka tās pārkāpj bērnu tiesības un rīkojas pretrunā ar starptautiskajām normām.

Pusaudžu situācija ir visgrūtāk risināma arī ekspertiem un varas iestādēm, tā kā lielākoties viņiem nav dokumentu un vairākos gadījumos nav arī iespējams pārliecināties, cik veci jaunieši ir un vai viņi patiešām ir nepilngadīgi.

Taču Francijas prezidents Fransuā Olands jau iepriekš ir noradījis, ka Kalē „Džungļos” neviens neatgriezīsies. Pēdējie mitekļi Kalē nometnē, kas beidzamajos gados līdz ar migrācijas krīzes palielināšanos bija izpletusies četru kvadrātkilometru lielumā, nojaukti pirmdien, bet vēl otrdien uz konteineru rajonu, kurā bija izmitināti pusaudži, atsūtīta policija, tā kā bija izcēlušies kautiņi starp eritrejiešu kristiešu un afgāņu musulmaņu jauniešiem. Konfliktā bijuši iesaistīti vismaz 100 migranti, un eritrejieši meklējuši glābiņu netālu no nometnes uzslietā pagaidu baznīcā.

Kalē nometne un teritorija ap to pēdējā laikā bija kļuvusi arvien sarežģītāka. Lielā iemītnieku skaita dēļ te arvien pieauga spriedze un konflikti gan iedzīvotāju starpā, gan arī ostā, tā kā migranti slepus centās iekļūt kravas automašīnās, lai cauri Lamanša tunelim nokļūtu Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti