Uz nenoteiktu laiku aptur Trampa jauno imigrācijas dekrētu

ASV federālais tiesnesis Deriks Vatsons ir uz nenoteiktu laiku apturējis Donalda Trampa jauno imigrācijas ierobežošanas dekrētu, ziņo "The Guardian"

Kamēr dekrēts, vērsts pret sešām "melnajā sarakstā" iekļautām Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm, tiek apstrīdēts tiesā, tas nevarēs stāties spēkā.

Havaju salu štats, kas vērsies tiesā, apgalvo, ka ierobežojums kaitētu štata tūrismam un spējai pievilināt ārzemju studentus un strādniekus.

Savukārt ASV Tieslietu departamenta pārstāvis Čads Rīdlers tiesnesim teicis, ka ierobežojumu uzlikt ir prezidenta pilnvarās, lai garantētu nacionālo drošību.

Iepriekš Vatsons uz laiku apturēja rīkojumu, norādot, ka, ja tas stātos spēkā, tas radītu neatgriezenisku pārestību. Tā bija jau otrā reize, kad ASV prezidenta Donalda Trampa izdoto rīkojumu, kas neoficiāli tiek dēvēts par musulmaņu aizliegumu, ir bloķējis kāda štata tiesnesis.

Sākotnējais ieceļošanas aizliegums, kas tika publiskots janvārī, izpelnījās asu kritiku, protestus, kā arī izraisīja haosu lidostās, jo tas varēja tikt attiecināms arī uz personām ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju, kā arī vīzu turētājiem.

Labotajā versijā, kurai bija jāstājas spēkā 6. martā, šī prasība tika atcelta. Taču aizliegums uz 90 dienām ieceļot valstī personām no Irānas, Lībijas, Somālijas, Sudānas, Sīrijas un Jemenas, kā arī lēmums uz 120 dienām apturēt bēgļu uzņemšanas programmu, joprojām tika saglabāts.

Iepriekš Tramps solījia visiem pieejamiem spēkiem cīnīties pret tiesas spriedumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti