Uz Indijas un Pakistānas robežas apšaudēs vairāki bojāgājušie

Sestdien ārvalstu mediji ziņo par apšaudēm konflikta teritorijā Kašmīrā uz Indijas un Pakistānas robežas. Tur saņemtas ziņas par vairākiem bojāgājušajiem, tajā skaitā diviem Pakistānas karavīriem. Lai arī situācija ir saspīlēta, Indija un Pakistāna sola atturēties no darbībām, kuras tuvinātu abas puses karam.  

Kopš Pakistānas valdība piektdien atdevusi Indijai atpakaļ tās pilotu, no jauna starp abām pusēm Kašmīrā palielinājusies spriedze. Tās pamatā ir apšaudes, kuras sākušās jau vēlu piektdienas vakarā un turpinājušās līdz sestdienas rītam, vēstīja ziņu aģentūra AFP un vācu raidorganizācija „Deutsche Welle”.

Bojāgājušo un cietušo skaits dažādos medijos atšķiras. Tiek runāts par 4 līdz 7 cilvēkiem, kuri tikuši nogalināti, bet vairāk nekā 11 cilvēki ir ievainoti. Pakistānas armija paziņoja, ka starp nogalinātajiem ir arī divi tās karavīri.

Uz Indijas un Pakistānas robežas apšaudēs vairāki bojāgājušieHardijs Ventnieks

Tikmēr Indijā tiek ziņots, ka nogalināta kāda māte ar diviem jauniem bērniem un smagi ievainots tēvs.

Kopš pirmdienas bojā gājuši vismaz 12 personas abās pusēs. Indija arī paziņoja, ka cīņā pret separātistiem tikuši nogalināti pieci tās drošības dienesta cilvēki.

Indijas premjerministrs Narendra Modi ir īpaši uzsvēris cīņu pret terorismu.

Starp abām valstīm saspīlējumu veicina dažādas separātistu grupas no Pakistānas kontrolētās Kašmīras daļas. Šie kaujinieki veic dažādus uzbrukumus Indijas kontrolētajā Kašmīras pusē. Vēl pagājušajā mēnesī pašnāvnieks uzspridzināja autobusu ar 40 Indijas karavīriem, ievērojami iedragājot abu valstu attiecības.

Indijas premjerministrs apsveica tautu par Indijas pilota atgriešanos, uzlavējot viņa drosmi. Šo pilotu Pakistāna kā draudzības žestu atdeva Indijai. Viņa lidmašīna tika notriekta nedēļas vidū, kad ielidoja Pakistānas gaisa telpā virs konflikta teritorijas Kašmīrā.

Pār šo reģionu cīņu notiek jau kopš 1947. gada, kad Pakistāna un Indija ieguva neatkarību no Lielbritānijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti